Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  09 lut 2016, 14:22
 zachodniopomorskie
#214719
Ja mam realu w Audi rudy i fajnie to wygląda. https://drive.google.com/file/d/0B1DNNq ... FuMmc/view
Zastanawia mnie bo w De z takim przelotem nie dostanie za tą kasę, albo był dziabany, albo kręcony, ostatnia ewentualność jak wszystko ok to sprawdzić czy latał w De na firmę, jak tak to puszczony przez słupa w Niemczech bez vatu i w Polsce sprzedany, tak się zarabia na dobrych autach które w Polsce by miały dużą cenę i mało zaineteresowania, a tak da rade na nich zarobić. Większość fajnych i dobrych aut w Polsce tak puszczają. Jak sprzedający auto z niemieckiej firmy sprzeda w Polsce niezarejestrowany na fakturę vat- marża a nie sam Vat to wiadomo o co chodzi- gadają bzdury ze są zwolnieni z vatu lub zerowy takie tam bzdury. U nas w Z-pomorskim 90% aut w idealnym stanie tak stoi. Jak się niemiecki urząd w ciagu 4 lat nie kapnie i nie dojdzie gdzie auto to ok, a jak nie to ostatni nabywca płaci vat :)
Ostatnio zmieniony 09 lut 2016, 14:25 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  09 lut 2016, 14:27
 zachodniopomorskie
#214721
Mettenoos pisze:historia i przebieg sprawdzone, się zgadzają, patrząc na przedni zderzak z r-line to mogła byc przygoda, jutro będę oglądał na żywo
Zobacz czy w briefe ostatnim była firma jak tak to musisz dostać fakturę vat a nie vat marża. A jak osoba fizyczna to może byc vat marża.

Dodano po 18 minutach 6 sekundach:
Moi znajomi w 99% tak kupili auta i jak im powiedziałem to się :cry: Ale na razie jest cicho bo Nuemcy biorą sie za droższe auta, a jak będzie dalej nie wiadomo. Mój kolega na razie tak lata 3 lata. Mechanizm wygląda tak np taki Tiguan w super stanie jest drogi ale - bez vat cena jest atrakcyjna. Słup w De kupuje takie auto z Aso lub z firmy, w briefw wpis ze właścicielem jest firma. Nie płaci vatu i sprzedaje w cen nie netto za mała prowizję kolesiowi PL na umowę kupna sprzedaży, polski komis który niby nic nie wie i sprzedaje w Polsce na fakturę vat marża przesuwając odpowiedzialność zapłaty vatu na ostatniego nabywcę jak wyjdzie co i jak. Niemcy szukają slupa i nie mogą znaleźć i na razie w Eu w Cepiku szukają drogich aut gdzie przekręt na vacie jest duży. W Polsce rocznie sprzedaje sie tak 150 tys aut. Na razie nikt z moich znajomych nie musiał dopłacać vatu, znam kilka przypadków ale z autami powyżej 80 tys zł. Jak Niemców przyciśnie to nie wiadomo jak będzie. Przedawnia sie po 4 latach. W tym roznica jest jak faktura jest vat marża a vat. Żaden komis nie sprzeda Ci auta z De w fakturze vat, tylko vat marża, albo mało który, a z polskiej firmy auto jak przechodzi przez komis będzie zawsze vat bo by szybko to wyszło- nasz US szybko to wychwyci, a jak a szuka sie slupa i w danym kraju auto nie jest zarejestrowane to trudno ustalić gdzie i kto ma ten vat zapłacić.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 lut 2016, 22:38
 pomorskie
#214841
Tyson pisze:Wmów jej, że to przekłamanie monitora :laugh:

starałem się ją przekonać testem z ostatniego AŚ, gdzie przedstawione jest Audi A4 Avant 2.0 TDI warte 3000000 zł z identycznymi skórami :yes: nie przekonałem :cry:

......poddałem się ...... i szukam dalej :threaten:
By kamil90 -  13 lut 2016, 10:21
 małopolskie
#215339
Hej, myślę że dobrze wybrałem temat. Chciałbym w niedługim czasie kupić nowe auto. Budżet - 17 tys na auto. Obecnie jeżdżę A3 8l 1.6 i przyznam że mocy niekiedy brakuje. Szukam Diesla gdyż chodzę jeszcze do szkoły i dziennie robię 60km - 85% trasa - 15% miasto. Wybór nadwozia obojętne, byle nie Golf Variant :D . Moje typy do tej pory: Golf V 1.9TDi BKC (kolega ma i poleca), A3 8P również 1.9TDi oraz E46 320D już po lifcie. Proszę o porady :)
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 33