Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  26 sty 2014, 9:30
 zachodniopomorskie
#117708
Zakupilem Jette 2008 BLS z ASO w Niemczech, auto od początku jako serwisowe salonu VW. Przy kupnie zamówili mi 2 kluczyk bo nie bylo , odebrałem go po kilku dniach z autem. Oba kluczyki są ori VW tylko jeden nowy. Zobaczylem w domu ze ten nowy nie otwiera auta z przycisków, ale otwiera z grota i da sie odpalić nim auto, stary dziala ok. Mam ori VCDS aktualizacja na grudzien 2013. Po wejsciu w adaptacje w module komfortu w bloku 01 sterownik zakodowany ma tylko 1 kluczyk, po wybraniu nowej wartości 2 i testowaniu sterownik nie przyjmuje wartości 2 i pokazuje 1 i nie da rady zakodować kluczy, inne bloku kodowania nie działają poniewaz w bloku 03 są inne wartości niż liczba kluczy w innej opcji kodowania. Czy ktoś tak juz mial? Moze najpierw klucze nalezy usunąć w bloku 00?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  26 sty 2014, 10:00
 zachodniopomorskie
#117713
To co dokladnie robiles? Kilka razy wchodziles aż do skutku? Tu tez byl taki problem ale zrobil inaczej http://www.youtube.com/watch?v=jdakPlMnDr4" onclick="window.open(this.href);return false; tylko czy jak wykasuje moze tez nie wejść ten ori pierwszy? I zostane bez kluczy?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  26 sty 2014, 10:26
 małopolskie
#117714
Nie przejmuj sie wpisz jako ilosc kluczy 1 i zacznij od dodania nowego kluczyka i zaraz dodaj stary, pozniej wylacz stacyjke i na spokojnie sprawdz dzialanie obu kluczy... Wiele razy tak mialem ze jak podawalem 2 kluczyki do kodowania to nie chcialo to dzialac....
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  26 sty 2014, 11:40
 zachodniopomorskie
#117729
Krzycho pisze:Nie przejmuj sie wpisz jako ilosc kluczy 1 i zacznij od dodania nowego kluczyka i zaraz dodaj stary, pozniej wylacz stacyjke i na spokojnie sprawdz dzialanie obu kluczy... Wiele razy tak mialem ze jak podawalem 2 kluczyki do kodowania to nie chcialo to dzialac....
Czyli mam rozumieć ze mimo wpisanej wartości 1 w czasie adaptacji sterownik przyjmie 2 klucze?
Awatar użytkownika
By widzimisiek -  19 gru 2017, 22:47
 świętokrzyskie
#260299
a ja mam taką sytuację: mam jednego pilota, chciałem dodać drugiego i zgodnie z instrukcjami w bloku 00 wykasowałem najpierw wszystkie i teraz w bloku 01 mam wartość 0, jak dam nową wartość 1 i kliknę testuj nie przyjmuje wartości i nadal jest 0. Oczywiście zostałem teraz bez pilota :( macie jakieś porady? wersja VCDS 17.1
Awatar użytkownika
By jarek60 -  12 paź 2020, 12:26
 zachodniopomorskie
#283729
Może mi kto pomóc w doborze transpondera IMMO do mojego auta ?
Golf V produkcja luty 2006.
Mój licznik to 1k0920853B - odczyt programem Commander.
Zdania są podzielone jedni piszą że nie musi być prekodowany inni że nie musi być prekodowany.
Prawdopodobnie ID 48 TP 23 prekodowany - skąd mam wiedzieć jaki potrzebuję?