Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Agregat -  19 maja 2018, 20:00
 mazowieckie
#264963
Witam,

Niestety od kilku dni mam problem z moim VW Golf 5 1.9TDI 105KM silnik BLS. Podczas jazdy trasa/miasto odcina mi pedał gazu. Jest szarpnięcie i przez chwilę nie reaguje na wszelki próby przyspieszenia. Kilka sekund później wszystko wraca do porządku. Zajechałem do mechanika żeby podpiąć go do komputera i zobaczyć błędy ale w komputerze nie ma nic.
Podobny objaw miałem jakieś 2 lata temu i okazało się, że uszkodzony był DPF (czujnik ciśnienia spalin), który został usunięty mechanicznie i programowo dzięki czemu śmigał później bezproblemowo.

Czy może ktoś z Was spotkał się z takim problemem co może być powodem takiego zachowania samochodu?
Nie chce na chybił-trafił wymieniać podzespołów. :cray2:
By Agregat -  20 maja 2018, 16:03
 mazowieckie
#264974
Dziś jechałem na uczelnie ( około 40 km drogi expresowej) i sprawdziłem zachowanie auta. Z tego co zauważyłem podczas jazdy na tempomacie nie odcina gazu a po wyłączeniu tempomatu zaczyna odcinać. Czy to może być objaw uszkodzonego pedału gazu lub elementów z nim powiązanych?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  20 maja 2018, 21:37
 pomorskie
#264977
aktywuj tempomat przy 100 kmh zwolnij do np z 60 km/h i aktywuj ponownie tempomat tak kilka razy i sprawdź reakcje na samoistne przyspieszenie bez pedału gazu, nie stawiałbym tak jednoznacznej diagnozy że to pedał przyspieszenia bez logowania. Przepustnica inaczej pracuje na pedale przyspieszenia a inaczej na tempomacie, na pedale pracuje w szerszym zakresie
By Agregat -  28 maja 2018, 6:57
 mazowieckie
#265108
Nie miałem ostatnio kiedy napisać. Odcinki stały się tak częste i upierdliwe, że jest niebezpieczne poruszanie się tym autem. Po podłączeniu do komputera i sprawdzeniu w VCDS mechanik stwierdził żeby wymienić pedał gazu. Zamówiłem na Allegro jeden sprawny i jak przyszedł podłączyłem, na krótko bez demontażu starego no i niestety cały czas odcina.

Auto na tempomacie normalnie przyspiesza bez odcięcia.

Dziś udam się do lokalnego "magika" i postaram się u niego zostawić auto do naprawy. Może uda mi się wrzucić LOGI.

Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Dodano po 14 godzinach 44 sekundach:
Dziwna sprawa. Dziś jest właściwie drugi dzień jak nie pada u mnie (Okolice warszawy). Odcinki nagle się uspokoiły. Może to jest jakaś nieszczelność? Gdzieś dostaje się wilgoć? Gdzie znajduje się komputer od silnika?
By Agregat -  10 cze 2018, 21:13
 mazowieckie
#265620
Witam,

Trochę ucichło w temacie bo w sumie bez żadnej ingerencji wszystko działało jak należy. I jak to mi jeden elektryk powiedział "jeździć obserwować" :)

Do dzisiaj....

Podczas podróży drogą S8 odcięło mi gaz jak zwykle tylko zamiast wrócić do normy wyrzuciło błąd "engine fault garage" i zapaliła się kontrolka świec. Po krótkiej chwili dodatkowo pojawił się błąd "emission garage" i zapalił się CHECK a za samochodem pojawiła się chmura czarno białego dymu, podczas przyspieszania przez jakiś czas szarpał, dało się też odczuć kompletny brak mocy i do teko wszystkiego w kabinie z nawiewów było słychać głośny syk powietrza przy wciśnięciu mocniej gazu.
Zjechałem w zatoczkę żeby ponownie uruchomić silnik i po odpaleniu błędy znikły ale przy ruszaniu i przyspieszeniu szarpało samochodem i dymiło przez jakiś czas do ponownego zapalenia się kontrolek. Kiedy się pojawiły auto nie dymiło i nie szarpało dało się odczuć brak mocy. Mam mieszane uczucia co to może być.

Jutro auto zaciągnę do mechanika i dam znać jak się czegoś dowiem.

Dzięki za odpowiedzi
By Agregat -  03 sie 2018, 13:53
 mazowieckie
#267188
Cześć
Autko zostało naprawione po poprzedniej awarii. Wyszło na to że, uszkodzony był przewód ciśnieniowy od turbo (nie pytajcie nie wiem który). Od tamtego czasu przejechałem około 5k km i wszytko jest bez zarzutu :)

Problem z odcinaniem zniknął całkowicie:D

Dzięki i Pozdrawiam
By leoncjo -  16 kwie 2024, 22:43
 małopolskie
#291001
I co może być powodem? Mam 1.9tdi bls i też mi odcina gaz.. Tempomat działa. Na trasie nie przeszkadza... Ale w mieście ciężko jedzic bo tempomat nie działa przy wolnej prędkości. Przyspieszenie jest ok.