Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Piotrek1255 -  25 lis 2017, 11:19
 małopolskie
#259381
Witam. Chciałbym was zapytać czy to jest normalne, że podczas uruchomienia mojego golfa na zimnym silniku są przenoszone drgania na drazek zmiany biegów? Na początku był mocno odczuwalny stuk na drążku w trakcie odpalenia, wymiana koła dwumasowego nie pomogła, dopiero pomogła wymiana dwoch poduszek pod skrzynią i stuk ustąpił, wymieniłem jeszcze poduche nad skrzynią ale chrobotanie pozostało, niby dwumas mam wymieniony ale słychać też taki nie zbyt głośny metaliczmy dźwięk po lewej stronie od kierowcy dopiero jak wciskam sprzęgło to dźwięk z metalicznego przychodzi w takie bulgotanie. Głównie chodzi mi o te drgania i chrobotanie na lewarku, czy ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuje za wszystkie porady
By Piotrek1255 -  25 lis 2017, 12:58
 małopolskie
#259387
Obroty nie falują, autem nie telepie, delikatne drgania były na biegu jałowym po rozgrzaniu motoru ale po wymianie poduszki nad silnikiem w 80% ustąpiły. Ciekawi mnie jeszcze ten akumulator jak to mogę sprawdzić czy ma za mały prąd. Dawka paliwa została zmieniona tzn mapy startowe bo długo odpalał na ciepłym