Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By soil -  30 maja 2015, 22:54
 śląskie
#180418
Mam wrażenie, ze oba zderzaki maja inny odcień. Może to kwestia zdjęcia - ale to od razu rzuciło mi się w oczy.

Co do DSG, to dobrze by było sprawdzić na zimnym jak się zachowuje - czy szarpie, czy dopina biegi. Czy przy zwalnianiu płynie zmienia biegi (miedzy 3 a 2).
Warto rownież sprawdzić jak jeździ w trybie manualnym - jeżeli będzie odczuwalna różnica, to wiadomo, ze coś tam będzie do roboty. No i sprawdzić, czy na postoju nie słychać dwumasy, albo przy gaszeniu auta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Manios -  30 maja 2015, 22:55
 pomorskie
#180420
Krótka piłka, jeśli mu się podoba to jechać i oglądać bo bardzo ładny egzemplarz a dobre sztuki długo nie "wiszą".
Z założenia skrzynia bardzo dobra, jeśli poprzedni właściciel (właściciele) dbali o nią zgodnie ze sztuką (regularna wymiana oleju, nie katowanie w ogólnym tego słowa znaczeniu) to podczas jazdy powinna pracować gładko bez wyczuwalnych szarpnięć czy uderzeń podczas zmiany biegów.
W praktyce okazać się może różnie. Jeśli będzie pracowała w sposób nazwijmy to - nie przewidywalny czyli szarpnięcia, stuknięcia czy "zamulenie" to mimo iż w sterowniku nie będzie żadnych błędów kwalifikować to może skrzynię do naprawy. Może, ale nie musi.
Podpowiem tylko że u mnie czasami skrzynia potrafi zachować się w w/w sposób to poza tymi przypadkami działa bez zarzutu i daje naprawdę dużą frajdę.
Ogólnie przejażdżka prawdę Ci powie :)
Awatar użytkownika
By Manios -  30 maja 2015, 23:16
 pomorskie
#180427
Mam 6-tke.
Niestety nie mam tyle wiedzy żeby powiedzieć która lepsza. Potoczne czy też zasłyszane opinie twierdzą że niby 6 lepsza, mocniejsza i trwalsza, bo między innymi pracująca w oleju, a 7 częściowo na sucho. Mechanikiem nie jestem więc mogę sobie pogdybac. Ogólnie ja ze swojej, mimo jej foszkow, jak to u kobiety bywa, jestem zadowolony i kolejne auto tez będzie z dsg, jeśli będę szukał oczywiście :-)
#180574
Ja w moim mam 6 DSG jeżdżę już dobre 2 lata i manualna bym nie kupił
Ostatnio trafiło się przejechać Scirocco z 7 DSG i jakby inaczej się zachowywała ale ( troszkę szybciej zmieniała ) tak mi się wydaje ale 2,0 TSI może w tym różnica i w całym aucie
: Jak kupi DSG to nic innego potem nie wchodzi w rachubę :yes2:

Moja ma oznaczenie DQF na wlepce ;-)
Awatar użytkownika
By Forest -  03 cze 2015, 12:07
 wielkopolskie
#180876
Jest jeden użytkownik co przeszedł z DSG 7 na Manual 6 :D Ogólnie DSG ma pozytywne opinie, szczególnie przez wygodę jazdy, ale co z tego jednemu może chodzić bez problemu a drugiemu będzie się psuć co chwilę. Trzeba auto sprawdzić bo oprócz kosztownej wymiany oleju w skrzyni co 60tys to jak uwali się mechatronika co często dzieje się już przy przebiegach 200tys km to koszt jest kilkutysięczny.