Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
By wojniz -  24 kwie 2015, 11:10
 podkarpackie
#175328
Silnik jest fajny (bo nie ma się w nim co zepsuć), ale ma jednak kilka TTTM - poczytaj na forum, żebyś nie był zaskoczony. Na pewno nie jest też ekonomiczny. Spodziewaj się 8-8,5L.

Osobna kwestia to skrzynia... Z tego co na forum wyczytałem (poszukaj), to przy pewnych przebiegach, można się spodziewać, że będzie to najdroższa rzecz w samochodzie (pozostałe części faktycznie do drogich nie należą). Osobna kwestia to osiągi w tym silniku z automatem. W innym wątku koledzy odradzali.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 kwie 2015, 11:15
 pomorskie
#175329
w Szwajcarii auta są bardzo drogie, więc wielką ciekawostką będzie jego stan w jakim trafił do Polski. Bogate wyposażenie? - nie za bardzo ale tragedii nie ma, wersja comfortline

ps. ten włącznik świateł to jakaś masakra

Dodano po 1 min 49 sek.:
wojniz pisze: Osobna kwestia to osiągi w tym silniku z automatem.
to znaczy? Zazwyczaj osiągi z DSG w każdym aucie są lepsze, po drugie DSG jaki to tam automat, to bardziej manual z automatyczną "ręką"
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  27 kwie 2015, 7:32
 zachodniopomorskie
#175734
wojniz pisze:up, powielam info z forum... być może błędnie. Bo na pewno nie z doświadczenia :)

Czy jest w ogóle na forum ktoś z tym silnikiem i skrzynią?
cos mi się wydaje ze to zwykła skrzynia w 1.6 , 102 KM a nie DSG, w VW chyba na srebrnej obramowce powinien być napis DSG, w USA tez jak wygląda lewarek nie ma napisu DSG i w Golfach V i Jettach tam sa to zwykłe triptoniki, musiał byś podac kod skrzyni z wlepki z bagażnika. Zastanawia mnie to czy ktoś wymieniał gatewaya bo radio jest nowsze- Chinol RCD 510 bez RDS. Tak na 90% w tej konfiguracji jest to 6 biegowy triptronic.