Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By Tyson -  01 mar 2015, 21:56
 mazowieckie
#168463
prawa lampa zaparowana, pod prawym halogenem jakaś dziwna plama/skaza na zderzaku, tablica rej. przednia uderzona (może ktoś cofał i dotknął hakiem)
Awatar użytkownika
By Soad7 -  20 mar 2015, 22:43
 wielkopolskie
#170709
Po zdjęciach ciezko cos wywnioskować ale widac ze przednia lewa lampa była wymieniana, warto sprawdzić czy przednia szyba jest oryginalna bo przy wystrzale poduszek przednia szyba zostaje uszkodzona.
Sprawdzic czy sa ruszane śruby po otwarciu przednich drzwi do blotników.
Tyl łatwiej sprawdzić bo łatwo poznać nieoryginalny silikon chyba ze ćwiary spawane.
By matmixmix -  01 maja 2015, 10:57
 dolnośląskie
#176432
z ta przednia szyba to akurat glupoty piszesz. duzo trzeba zeby przednia szybe wymienic. kamien ci strzeli i juz nie masz orginalnej. sam dwa razy juz wymienialem przez to ze komus kamien z pod kola polecial. pozniej przychodzi taki "znawca" przy sprzedazy i panie tu bylo cos robione bo szyba nie orginalna :laugh:
Awatar użytkownika
By Soad7 -  01 maja 2015, 11:15
 wielkopolskie
#176433
Głupoty pisze? Poszukaj golfa z nieoryginalną szyba który nie miał przodu uszkodzonego. 9 n 10 bedzie miało przód uszkodzony.
No i nie ocenia sie tylko auta wg szyb bo szyba daje pierwszy znak ze cos sie dzialo z autem i zagląda sie głębiej.
Szukałem auta bezwypadkowego przez 3 miesiące i moja teoria potwierdza sie w 100%!
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 maja 2015, 11:29
 pomorskie
#176435
Soad7 pisze:Głupoty pisze? Poszukaj golfa z nieoryginalną szyba który nie miał przodu uszkodzonego.

moje aktualne A3 jest bezwypadkowe i ma wymieniana przednią szybę, cofając się do Mk5 którego miałem również przednia szyba wymieniana bo dostałem strzał z kamienia, kiedyś Seicento - również strzał z kamienia spod koła tira - sam wymieniałem, czy to świadczy że auta są powypadkowe? Ta teoria że 9 na 10 są wypadkowe jest nietrafiona
Awatar użytkownika
By marnon -  01 maja 2015, 15:16
 śląskie
#176469
jak szukasz ładnego zadbanego egzemplarza to ja bym go odpuścił, ten przód mi też nie pasuje , lampa sama z siebie nie paruje jak jest nieruszana, zadzwoń zapytaj dlaczego jest zaparowana lampa, co to za wgniotka na tablicy, czy auto było malowane itd przy tym kolorze trudno dobrać odcień by spasował idealnie z oryginałem, uczepiliście się kolegi soad7 a ma rację, szyba to nie wyrocznia ale jak jest nieoryginalna to też bym od razu dobrze zbadał przód, to tak samo jak ktoś miał przycierkę i malowane np drzwi a przyjdzie klient i mówi że "bite" bo drzwi malowane... przy zakupie trzeba wiedzieć co sprawdzać , trzeba mieć wiedzę i umiejętności a nie tylko naczytać się forum i iść w zaparte że na bank bite bo to czy tamto... rynek mamy jaki mamy, turbo kamera itp pokazuje jakie auta sprzedawane są w PL są wyjątki... ale ja tam wolę poszukać auta na zachodzie które też trzeba dobrze posprawdzać ale ryzyko jest mniejsze.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 maja 2015, 15:21
 pomorskie
#176470
marnon pisze:szyba to nie wyrocznia ale jak jest nieoryginalna to też bym od razu dobrze zbadał przód,
oczywiście że nie wyrocznia, i sprawdzić trzeba nie tylko przód ale i tak samo całą resztę, tylko nie należy uogólniać i wrzucać wszystkich do jednego worka z 9/10, sprawdzić auto trzeba tak samo bez względu na to czy szyby była wymieniona czy też nie, równie dobrze mógł być walnięty a szyby cała, przecież często tak bywa

Dodano po 1 min 46 sek.:
moja szyba nie dość że już wymieniona to znowu powinienem ją w zasadzie wymienić bo mam kilka sporych odprysków i ubytków
Awatar użytkownika
By Tyson -  01 maja 2015, 18:45
 mazowieckie
#176513
To, że szyba wymieniana nie powinno skreślać samochodu. Taki fakt powinien zaświecić żółte światło, żeby dokładnie obejrzeć przede wszystkim przód auta. Ten co skreśla auto z powodu wymienionej przedniej szyby jest pseudo znawcą i oczekuje nie wiadomo czego od auta używanego. Takich klientów należy odesłać do salonu po nowe auto, ale to i tak nie daje 100% pewności :laugh:
Awatar użytkownika
By Soad7 -  01 maja 2015, 19:22
 wielkopolskie
#176526
Doprecyzuje swoje spostrzeżenia że 9 na 10 aut z nieoryginalną czołową szyba w golfach V i VI sprzedawanych przez handlarzy lub w komisach po podniesieniu maski można bylo znaleźć oznaki napraw blacharskich i wymienianych elementów.
Aczkolwiek niektórzy kupują używane oryginalne szyby z danego rocznika i wygląda jak oryginał.
Oczywiście zdarzają sie uszkodzenia od kamieni ale Niemiec jedzie do serwisu i wstawiają oryginalna a Polak ściągnięty szrot z zachodu naprawia na najtańszych zamiennikach.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  01 maja 2015, 19:28
 śląskie
#176528
Soad7 pisze: Niemiec jedzie do serwisu i wstawiają oryginalna.
Oj mógłbyś się zdziwić, moim zdaniem to mit że Niemcy serwisują ciągle auta w ASO, póki gwarancja tak, potem koniec jak cała reszta.

Nawet ostatnio byłem ze znajomym w serwisie Fiata, jechał akurat ze swoim brawem i przy okazji podpytał o historie i oczywiście danych tylko tyle ile było gwarancji, a samochód z Niemiec.