Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
By DaaV -  18 lut 2015, 21:32
 śląskie
#166883
ktoś coś?

byłem go dzisiaj oglądać, auto zdaje się dość zadbane, doposażone (nie licząc brak podłokietnika, co jest do zrobienia, no i climatornica.. trochę więcej zabawy, ale też się chyba da, widziałem na forum jakieś tematy z podmianą). Jedynie martwi mnie ten silnik, ponoć pali dość dużo, a ja potrzebuje ekonomicznej jazdy..

Ktoś kto jeździł taką rakietą jest w stanie coś powiedzieć? :)

Pozdrawiam,
D.
Awatar użytkownika
By marnon -  19 lut 2015, 6:40
 śląskie
#166919
skoro to wersja "goal" jak widać po środku to dlaczego nie ma napisów "goal" na słupkach z tyłu... sprawdzałeś auto miernikiem lakieru?

co do spalania oczywiście można zejść do 7l /100 ale w trasie i to toczeniu się spokojnym. W mieście będzie palił ok 8l w zimie więcej na krótkich trasach. Jak już szukasz benzyny to szukaj 1.6MPI 102KM spalanie podobne a kucy trochę więcej. Jaki masz budżet na auto?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 lut 2015, 9:12
 pomorskie
#166934
taki rocznik i taka cena na odległość śmierdzi przekrętem

w jednym miejscu napisał że Kraj aktualnej rejestracji: Polska a w drugim *** AUTO SPROWADZONE - CENA PO OPŁATACH *** - PRZYGOTOWANY DO REJESTRACJI !!!, handlarze zawsze piszą że - udokumentowany przebieg /// książka serwisowa tylko jakoś nigdy nie podają w ogłoszeniu VIN
By DaaV -  19 lut 2015, 12:41
 śląskie
#166957
marnon pisze:sprawdzałeś auto miernikiem lakieru?
Jaki masz budżet na auto?
Nie, nie sprawdzałem, nie posiadam takowego, chciałem auto wziąć do ASO by go kompleksowo sprawdzili. Oglądałem teraz na otomoto wersje goal 3d i niektóre mają ten napis za tylną szybką na karoserii a niektóre nie..

Co do budżetu, około 22-23k, więc na MK5 już chyba budżet w miarę..
Mettenoos pisze:taki rocznik i taka cena na odległość śmierdzi przekrętem
też się co do rocznika i wszystkiego zdziwiłem, ale w środku autko zdaje się zadbane, fotele za bardzo nie poprzecierane, kierownica lekko..
Sajmon pisze:A gdzie ona ma te czujniki parkowania? :hmmm:
faktycznie na zdjęciach nie widać, ale wczoraj jak oglądałem to były zaślepki ale nie na tej plastikowej dokładce lecz wyżej, na tym czarnym, przy cofaniu do widocznego garażu pikały, koleś mówił, że to OEM z golfa, są takie pikające.

szczerze, to wiadomo wolałbym 1.6 mpi albo 1.9tdi w 5d, chociaż 3d też bez problemu przyjmę - byleby był zadbany i od prywatnej osoby, ale na śląsku od prywatnych osób to taka posucha, że to poezja, a potrzebuję coraz prędzej auta.. :-/
Awatar użytkownika
By kamil92x -  19 lut 2015, 12:56
 mazowieckie
#166961
DaaV pisze:Oglądałem teraz na otomoto wersje goal 3d i niektóre mają ten napis za tylną szybką na karoserii a niektóre nie.
Bo te co nie mają to pewnie miały jakąś przygodę i dlatego nie mają.
DaaV pisze: faktycznie na zdjęciach nie widać, ale wczoraj jak oglądałem to były zaślepki ale nie na tej plastikowej dokładce lecz wyżej, na tym czarnym, przy cofaniu do widocznego garażu pikały, koleś mówił, że to OEM z golfa, są takie pikające.
Fabrycznie właśnie były na tej części lakierowanej
Awatar użytkownika
By marnon -  19 lut 2015, 16:03
 śląskie
#166982
pośpiech to zły czynnik przy zakupie auta... szczególnie nasz rynek jest kiepski, można kupić ładne auto ale trzeba się naszukać.

benzynę będzie Ci łatwiej znaleźć mniej zajeżdżoną choć nasz rynek tonie w TDI bo wg mnie VW benzyny w mkV ma średnie... albo muły paliwożerne, albo kłopotliwe FIS czy TSI ale nie ma co demonizować są też zadowoleni właściciele...

jak chcesz to pisz na priv mam dwóch znajomych - jeden wozi auta na zamówienie, drugi szuka aut dla Ciebie na zachodzie a później razem z nim jedziesz po auto...

i tak na koniec ASO bym odpuścił przed zakupem, sporo handlarzy ma znajomych w ASO i czasami robią przekręty , lepiej zapłacić komuś 300-500 zł i sprawdzi miernikiem,kompem na stacji i będzie tak jak w ASO a przy tym nie zrobi Cię na szaro. Czytałem też w ASO że nie wpuszczą Cię na oględziny tylko sami to robią a później opisują.

powodzenia.

a koniecznie musi być VW ?
By DaaV -  19 lut 2015, 16:11
 śląskie
#166985
Każdy musiał mieć ten napis goal na obu bokach karoserii?

mam fotki naklejki z bagażnika (ostro zmasakrowana) i z silnika:

Obrazek

Obrazek

jedyne co rzuciło mi się w oczy, to że pisze "TREND" jako trendline, a nie powinno pisać czasem goal?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 lut 2015, 20:39
 pomorskie
#167024
DaaV pisze:K

jedyne co rzuciło mi się w oczy, to że pisze "TREND" jako trendline, a nie powinno pisać czasem goal?
jest dobrze, bo GOAL to wersja specjalna Trendaljna

ta nalepka wygląda jakby była po zalaniu, w tak młodym aucie nie widziałem jeszcze tak zmasakrowanej nalepki
Awatar użytkownika
By marnon -  19 lut 2015, 21:44
 śląskie
#167036
sprawdź sobie chociaż VIN może był serwisowany w ASO i wyposażenie wyjdzie czy się pokrywa z tym co auto ma.

tak jak mett pisze "goal" czy "tour" to wersje trendline takie lepsze pakiety po prostu. Jeśli chodzi o mnie ... odpuściłbym to auto. to już wolałbym to zobaczyć : http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-to ... 97c38dc7ad" onclick="window.open(this.href);return false;

lub z zachodu tak na szybko:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw ... ORT&noec=1" onclick="window.open(this.href);return false;

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw ... ORT&noec=1" onclick="window.open(this.href);return false;
By DaaV -  19 lut 2015, 23:23
 śląskie
#167049
chyba odpuszczę, no ale zobaczymy.

ten z sosnowca nawet nawet, choć dobrze się uśmiałem jak napisał 4 elektryczne szyby :D może tam wpadnę zobaczyć :)

chociaż wolałbym poszukać 1.9 / 1.6, 1.4 to ostateczność, ale może tam skoczę. Ten srebrny z Niemiec super i cena elegancka, ale nie mam za bardzo jak sprowadzić auta, nie znam się na tym i nie znam ludzi, którzy sprowadzają auta, a szkoda, bo widzę, że dużo bardziej się opłaca (1.6 silnik, 5d, dobrze wyposażony i cena elegancka..) :(

chyba będę musiał jeszcze się rozglądać, bo jakiegoś zadbanego 1.9 / 1.6 od os prywatnej tu u Nas na śląsku to nie umiem wyhaczyć.
By DaaV -  20 lut 2015, 22:58
 śląskie
#167172
Dexter23pl pisze:ten z sosnowca ładny kolor ale 1,4 :fluff:
Niestety.. :bad:

Nie chcę zakładać drugiego tematu (chyba, że muszę, to założę), bo dzisiaj tak jeszcze patrząc zauważyłem dwa fajne:

Żory, 2006, 1.9tdi 105km, 128k km ( :szok: ), 22.400 zł, odp prywatnej osoby, 1/2fis, cliamtronic i ot chyba tyle z wyposarzenia dodatkowego, reszty nie widać, jutro tam zadzwonię. Co sądzicie? Przebieg kręcony na bank, ale auto też zdaje się w miarę warte uwagi... :hmmm: Nie chciałbym komisowego mimo wszystko, jakoś jestem uprzedzony..

http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-20 ... 7a9d1c0d6a" onclick="window.open(this.href);return false;

Gliwice, 2008, 1.9tdi 105km ,122k km ( szok x2 ), komisowy, bez przygotowania do rejestracji i za 24.900zł.. ale ma panel z grzanych ziców, cliamtronic, pełny fis, zaślepki po parktronicu, wersja united, 3d, też zdaje się ładny, tylko, że cena zabójstwo no i też pewnie kręcony..

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-v-C35857367.html" onclick="window.open(this.href);return false;

#EDIT:

jeszcze ten mi się rzucił:

Chorzów, 2006, 1.6 bena, 150k km, cliamtronic, tempomat, po fotkach chyba pełny fis, ale 8k wyświetleń oferty i zdaje mi się, że już go widziałem 2 miechy temu..

http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-v- ... f11d4dfac5" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam,
D.