Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Kris_6 -  08 lip 2014, 11:25
 podkarpackie
#136975
Witam. Wczoraj pierwszy raz od czasu zakupienia samochodu miałem taki problem, że gdy ruszyłem samochodem na ciepłym silniku ujechałem jakieś 10 metrów i po prostu samochód w ogóle nie jechał tak jak by był na luzie zmieniałem biegi na wsteczny, itd.i nic to nie pomagało. Gdy dodawałem gazu to biegi na komputerze przeskakiwały po kolei P,R,N,D,S. Pomagało dopiero gdy zgasiłem silnik i uruchomiłem ponownie działało wszystko ok. Miał może ktoś ten samo problem bo nie wiem co mam robić czy jechać podpinać pod kompa samochód czy dać sobie na razie z tym spokój dopiero jak zacznie się to dziać na nowo?


edit:

Po podpięciu do komputera okazało się, że jeden z elektrozaworów w dsg jest do wymiany :|
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 lip 2014, 13:07
 małopolskie
#138256
ciesz się że masz dsg 6 biegowe więc temat spoko do ogarnięcia... jest kilka firm które Ci to naprawią.
By Kris_6 -  24 lip 2014, 13:12
 podkarpackie
#138257
Akurat mam znajomego co mi to zrobi więc z nikogo nie muszę szukać. Obawiałem się, że coś więcej będzie do roboty w skrzyni ale na szczęście tylko to o ile nic nowego w trakcie nie wyjdzie ;)

edit:
Elektrozawór wymieniony lecz dalej ten sam błąd wyskakuje :evil: Nie wiem czego mam się teraz zaczepić :wink:?


nie pisz posta pod postem tylko edytuj swój post jeżeli jest ostatni w temacie // tym razem poprawiłem // moderator
By _West_ -  03 paź 2014, 21:28
 wielkopolskie
#145044
Krzycho pisze:ciesz się że masz dsg 6 biegowe więc temat spoko do ogarnięcia... jest kilka firm które Ci to naprawią.
Sory Panowie za odgrzanie, ale Krzycho co masz na myśli że DSG6 jest do ogarnięcia? W razie DSG7 już zaczynają się schody?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  03 paź 2014, 21:35
 dolnośląskie
#145046
_West_ pisze:
Krzycho pisze:ciesz się że masz dsg 6 biegowe więc temat spoko do ogarnięcia... jest kilka firm które Ci to naprawią.
Sory Panowie za odgrzanie, ale Krzycho co masz na myśli że DSG6 jest do ogarnięcia? W razie DSG7 już zaczynają się schody?
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=54&t=9311" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.golf6.pl/mk6/awaria-dsg-7- ... -t818.html" onclick="window.open(this.href);return false;
By ravvar -  21 lut 2015, 18:46
 lubuskie
#167258
Kris_6 pisze:Problem rozwiązany niestety trzeba było wymienić całą skrzynię DSG :fluff:
Napisz proszę ile kosztowała Cię wymiana i gdzie ją wykonywałeś?
Zastanawiam się nad kupnem Golfa V z 2004r z przebiegiem 140k km z DSG i właśnie problemów ze skrzynią się obawiam, a wszystkie ceny jej napraw jakie można doszukać się w necie pochodzą sprzed ładnych paru lat... może zmieniło się coś w cennikach napraw / wymian? ;).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  21 lut 2015, 18:56
 dolnośląskie
#167259
ravvar pisze: Napisz proszę ile kosztowała Cię wymiana i gdzie ją wykonywałeś?
Zastanawiam się nad kupnem Golfa V z 2004r z przebiegiem 140k km z DSG i właśnie problemów ze skrzynią się obawiam, a wszystkie ceny jej napraw jakie można doszukać się w necie pochodzą sprzed ładnych paru lat... może zmieniło się coś w cennikach napraw / wymian? ;).
Pozdrawiam.
zapraszam do powitalni
http://vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=63&t=6138" onclick="window.open(this.href);return false; :thank_you:
Awatar użytkownika
By Soad7 -  22 lut 2015, 12:01
 wielkopolskie
#167311
Z moich wiadomości skrzynia automatyczna (nie DSG) występowała w Golfach od 2004, jetta/new beetle od 2005, T5 od 2004, Touareg od 2003. Występowała również w Audi, Skodzie i jakiś japońskich autach bo w końcu to japońska skrzynia AISIN z wieloma odmianami. Budowa i działanie jest prawie taka sama jak DSG, to jest protoplasta DSG. Tez ma mechatronikę, tez szybko przełącza biegi, dużo części wspólnych mają. Mam dużo informacji na temat tych skrzyń bo sam takowa miałem.
Awatar użytkownika
By jeżu -  22 lut 2015, 14:25
 małopolskie
#167333
Soad7 pisze:W 2004 w golfach nie było skrzyń DSG tylko jeszcze 09G które tez nie są bez wad
Są DSG i to w większości.Mówię o Golfie V. Ta Twoja 09G to raczej starsza generacja i stosowana w golfie IV (przynajmniej na rynek EU) Nie wiem jak w USA. Z ciekawość jakie masz oznaczenie tej Twojej skrzyni?