Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By julo99 -  17 cze 2015, 8:34
 wielkopolskie
#182334
Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem Golfa V 1.4. Z samochodem byly dwa kluczyki, ale jak teraz sprawdzilem jeden z nich nie wspolpracuje z centralnym zamkiem - immo jest ok - moge uruchomic nim samochod (baterie wymienialem). Przerylem fora i roznymi metodami probowalem doprogramowac drugi kluczyk zeby na wszelki wypadek byl. Nie dziala tez dodawanie kluczyka z uzyciem interfejsu i VCDSa (kluczyk sprawia wrazenie ze sie dodaje - migacze, ale potem i tak nie dziala).
Czy moze to byc spowodowane tym ze auto ma tez alarm - podobno zamontowany w salonie (x-safe02 mds can)? Czy kluczyk trzeba najpierw dodac do centralki alarmu (podejrzewam ze tego to juz sam nie zrobie)?

pozdrawiam
julo.
By julo99 -  17 cze 2015, 16:40
 wielkopolskie
#182375
Dexter23pl pisze:centralka alarmu odczytuje informacje z can. nie dodajesz pilotów do alarmu.
no to juz nie mam zadnego pomyslu dlaczego nie moge doprogramowac drugiego kluczyka :( moze to kwestia mojego klona interfesjsu? ale z progamowaniem innych modulow nie mialem zadnych problemow.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  18 cze 2015, 0:25
 śląskie
#182421
julo99 pisze:
Dexter23pl pisze:centralka alarmu odczytuje informacje z can. nie dodajesz pilotów do alarmu.
no to juz nie mam zadnego pomyslu dlaczego nie moge doprogramowac drugiego kluczyka :( moze to kwestia mojego klona interfesjsu? ale z progamowaniem innych modulow nie mialem zadnych problemow.
Sczytaj oznaczenie tego drugiego kluczyka, jak rozpołowisz go na pół to na części z guzikami jest napisany kod oraz MHz. Numer musi być identyczny z tym który Ci działa, literka na jego końcu też. MHz też musi być taki sam. W innym przypadku nie dasz rady zakodować tego drugiego klucza.
By julo99 -  18 cze 2015, 2:27
 wielkopolskie
#182423
Sajmon pisze:
julo99 pisze:
Dexter23pl pisze:centralka alarmu odczytuje informacje z can. nie dodajesz pilotów do alarmu.
no to juz nie mam zadnego pomyslu dlaczego nie moge doprogramowac drugiego kluczyka :( moze to kwestia mojego klona interfesjsu? ale z progamowaniem innych modulow nie mialem zadnych problemow.
Sczytaj oznaczenie tego drugiego kluczyka, jak rozpołowisz go na pół to na części z guzikami jest napisany kod oraz MHz. Numer musi być identyczny z tym który Ci działa, literka na jego końcu też. MHz też musi być taki sam. W innym przypadku nie dasz rady zakodować tego drugiego klucza.
Wszystkie oznaczenia na obu kluczach są identyczne
By julo99 -  26 cze 2015, 22:01
 wielkopolskie
#183478
jeszcze jedna informacja związana z trefnym kluczem. sprawdziłem co odbiera sterownik (centralka) przy wciskaniu przycisków. znalazłem trzy parametry które się zmieniają: "Fixed code", "Code in Catch Area" i "Algorithm". Dla dobrego klucza mam wartości: "OK", "1", "OK" natomiast dla trefnego: "Not OK", "no Value", "Not OK".
Z tego chyba wynika ze centralka wykrywa sygnał z klucza ale nie potrafi go zinterpretować.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8