Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By jurgeen -  27 lis 2012, 10:00
 pomorskie
#87758
tak Kolego, w ASO - podajesz im ten numerek z literką N na końcu
trzeba tylko liczyć się z tym, że trochę tych końcówek jest już wycofanych, i czasem jednak trzeba kupić żółty kabelek do jakiegoś nietypowego zastosowania
By Kiler -  27 lis 2012, 18:11
 wielkopolskie
#87792
dobra to już wiem jak i gdzie kupować piny :mrgreen:
ale jako że temat jest o czujnikach parkowania pociągnę dalej ten temat
kilka razy już był zaczynany ale nie doszukałem się rozwiązania (może źle szukałem :D )
chodzi o przedni parktronik tzn o dołożenie go
mam tył na module 1K0 919 283 A i czujniki 1u0 919 275
przerabiane tego wszystkiego na OPS jakoś mnie "nie ciągnie" wystarcza mi zwykłe PDC
ale chciałbym dołożyć przód
Ktoś to dokładał ??? jaki moduł ?? jakie mocowania do zderzaka GTI no i oczywiście wiercenie . Napewno jeszcze włącznik przodu .
Czujniki te same co z tyłu ???
jak to wszystko podłączyć ??
By Kiler -  28 lis 2012, 0:37
 wielkopolskie
#87838
na forum skody znalazłem takie coś
nr modułu jest taki sam tylko na koncu zamiast B masz C

nr wiazek masz tylko do zderzaka- w kabinie musisz sam je poprowadzić, chyba, że ccgesz wymienić całą wiążkę centralną- ale to już się raczej nie opłaca
wiązakz przodu i z tyłu są różne- ta przednia jest krótsza, bo ta tylna idzie wprost do modułu parktronika który jest mocowany na tylnym lewym nadkolu :bigok

[ Dodano: Sro 30 Wrz, 09 03:12 ]
no dobra skoro fernando wdepnął mi na ambit i obiecałem, że we wtorek siądę i coś napiszę :diabelski_usmiech , oto jest mały poradniczek 8)

Części potrzebne do założenia ori parktronika z przodu
1 1ZO 919 283 C - centralka 8-kanałowa; ma 3 wejścia- jedno to kostka parktronik tył, drugie kostka CAN, trzecie parktronik przód,
w związku z tym trzeba dokupić kostkę 12-pinową wraz z pinami które sa oddzioelnie
i tak jest to
2. 8 EO 972 112 B -oprawa złaczek plastikowa 12 styków brąz oraz piny do niej które trzeba dokupić oddzielnie(uwaga- każdy pin jest podwójny)
3 . 4 BO 919 279 - czujnik ostrzegawczy tonowy montowany na lewym podszybiu/nadkolu)- wizualnie identyczny jak tylny(montowany na lewym srodkowym słupku)
4. 4x 7 HO 919 275 C -czujnik ultradźwiekowy (taki sam jak w tylnym zderzaku)
5. 1x 1 ZO 919 491 - mocowanie czujnika lewe/wewnętrzne (do zderzaka)
6. 1x 1 ZO 919 492 mocowanie czujnika prawe/wewnętrzne
7. 2x 1 ZO 919 491 A -mocowanie czujnika zewnętrzne
8. 1 ZO 971 095 - wiązka parktronika przód(leci w zderzaku), łącząc sie po prawej stronie komory silnika z wiązką w obrebie silnika.
I tu albo możemy wpiąć się bezpośrednio we wiązkę od zderzaka i przewodami wchodzimy do kabiny(albo mamy szczęście i nasze auto jest wyposazone w taką kostkę-trzeba jej szukać w okolicy zbiorniczka spryskiwacza/oprawy złączek reflektora prawego w obrębie nadkola) albo dokupujemy kostkę wraz z pinami(oczywiście oddzielnie)
9. 3 BO 973 813 6-pinowa wtyczka wiązki parktronika przód

Dalej mamy łatwiej, we wnętrzu kabiny obok kostki/kontrolki od odłaczania airbagu pasażera szukamy kostki
10. 4 DO 971 636 A (6 styków brązowa)- jesli mamy ją w aucie to podłączamy przełącznik parktronika jesli nie to jeszcze musimy do niej dokupić piny
11. 1 ZO 919 281 A -przełącznik parktronika

To tyle jeśli chodzi o części :bigok
jak to ma się do golfa ???
no i jak to wszystko dalej połączyć ?? Jak wpiąć włącznik ???
By krzysiek7220 -  27 lut 2013, 15:16
 dolnośląskie
#93378
A co myślicie o podłączeniu na przód kompletu nieoryginalnych czujników na tył(dużo tego na allegro) z centralką i głośniczkiem, podłączeniu tego pod oryginalny guzik parktronika dołożony obok wyłącznika ESP?
By krzysiek7220 -  18 mar 2013, 12:36
 dolnośląskie
#94428
krzysiek7220 pisze:A co myślicie o podłączeniu na przód kompletu nieoryginalnych czujników na tył(dużo tego na allegro) z centralką i głośniczkiem, podłączeniu tego pod oryginalny guzik parktronika dołożony obok wyłącznika ESP?
Sam sobie odpowiem:) wszystko działa prawidłowo i wygląda świetnie :)
By krzysiek7220 -  21 mar 2013, 9:54
 dolnośląskie
#94634
Zgodnie z prośbą zamieszczam fotki, sorki za brudne auto :)

Obrazek
wyłączone

Obrazek
włączone (nie wiem czy to widać na zdjęciu ale po włączeniu kolor z czerwonego zmienia się na żółty)

Obrazek
zamontowanie centralki pod maską

Obrazek
Obrazek

Jeszcze jedna wolna zaślepka została... zastanawiam się co tam można jeszcze przydatnego dołożyć :lol:
By paweu -  12 gru 2013, 13:31
 podkarpackie
#112857
Czy aby uruchomić taki zestaw wystarczy połączyć go z CAN'em i podać mu zasilanie ze światła wstecznego?
Nie interesuje mnie wyświetlanie informacji na radiu ani inne wodotryski.
Po prostu, czy taki zestaw ( z Audi) spełni swoją funkcję w Golfie?
Obrazek
Awatar użytkownika
By Krzycho -  12 gru 2013, 15:39
 małopolskie
#112866
podłączenie: zasilanie (+ i -) oraz CANy, a ten zestaw z Audi nie zadziała... to tego jeszcze buzera potrzebujesz..
By paweu -  12 gru 2013, 16:34
 podkarpackie
#112874
podłączenie: zasilanie (+ i -) oraz CANy, a ten zestaw z Audi nie zadziała... to tego jeszcze buzera potrzebujesz..
Dlaczego nie zadziała?
Buzer jest w zestawie, ale nie ma go na zdjęciu.

Czy warto brać taki zestaw za 300zł?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 gru 2013, 13:45
 małopolskie
#113006
bo audi nie jest kompatybilne z vw, nie dogadają się z CANem, inna sprawa to uchwyty pod te czujniki...
By luk82 -  13 sty 2015, 23:44
 małopolskie
#160531
witam mam problem a mianowicie zalozylem oryginalny pdc z golfa v plusa sterownik 1K0919283A miałem kompletny zestaw z kablami (+) podlaczylem pod stale zasilanie w skrzynce bezpiecznikowej, komunikacje can pod piny 5 i 15 w Gateway czyli pod sterowanie Komfortu wkodowałem pdc i jest cacy wlaczam wsteczny i piszczy czyli widzi ze jest pdc i teraz sa schody na tyl kupliem zderzak z golf v plusa po lifcie na moja nie uwagę tam ida inne mocowania czujników wiec kupiłem czujniki nowe z 3C0919275 podlaczylem je tak jak stare oczywiście musialem tez zmienić kostki bo ida inne,i co się dzieje po zalaczeniu piszczy długo i potem cisza nie działa wiec poszperałem na allegro w wiązkach i okazało się ze plus z minusem w czujniku idzie na odwrót wiec pozmieniałem i to samo się dzieje piszczy długo i cisza nie działa.Pytanie czy te czujniki będą chodzic pod tym sterownikiem może byc jeszcze inne podlaczenie tych czujnikow za odp dziekuje

aha po podlaczeniu VCDS-a w blokach pomiarowych widzi ze jest odleglosc tam np. 250 i nagle spada do 19 i już nic się nie dzieje. no i wywala mi doświetlanie zakrętów przez halogeny jak tylko uruchomie wsteczny wcześniej przed podlaczeniem pdc nie bylo to zauwarzylem
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 sty 2015, 10:02
 małopolskie
#160561
brak kompatybilności, wymień sterownik na nowszy, wszystko masz w dziale "ZRÓB TO SAM"
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12