Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Pablo -  11 lis 2011, 14:44
 małopolskie
#53819
Przyczyną może być jeszcze jedna rzecz, a mianowicie przełamane kable w przelotce pomiędzy drzwiami a karoserią.
Bardzo często pękają izolacje a następnie cały kabelek, lub jeśli izolacja pęknie, to zwiera z drugim obok.
U mnie objaw były takie, że w drzwiach pasażera często przerywał glosniczek wysokich tonów i wywalało błąd bocznego czujnika poduch (który jest w drzwiach).
Po rozebraniu wszystkiego, okazało się, że w każdych z 4 drzwi, we wiązce były co najmiej 4 kabelki z popękaną izolacją.
A powodem rozbiórki było to, że nagle drzwi przestały się zamykać-okazało sie że kabelek sterujący zamkiem był ułamany całkowicie.
By Dżemo -  12 lis 2011, 22:56
 -------
#53902
Ja miałem to samo, problem z drzwiami pasażera pojawił się około 1,5 miesiąca temu...
Objawa była podobna jak u Was, najpierw raz na pięć, później częściej aż w końcu w ogóle nie otwierały się drzwi po wciśnięciu guzika na pilocie... Musiałem wsiąść do samochodu i kilkakrotnie na drzwiach kierowcy wcisnąć od środa zablokuj/odblokuj drzwi - i tak po 6-8 razie zamek w drzwiach pasażera załapywał i otwierał drzwi...
Wkurzyłem się i wyłączyłem automatyczne blokowanie drzwi przy 15km/h ale to niestety nie pomogło... Raz usunąłem błędy VCDSem od drzwi pasażera i pomogło na 2 dni... Po 2 tygodniach miałem serwis i znajomy w ASO ponownie usunął VCDSem błędy od drzwi i zadziałało... Od prawie miesiąca problemu nie ma, drzwi otwierają się i zamykają...

Jak teraz się powtórzy to odpalam allegro i szukam zameczka nowego lub delikatnie używanego ;)
By kamil1 -  21 lis 2011, 10:20
 -------
#54692
Ja mam podobny problem, tylko że u mnie drzwi się całkowicie zablokowały i nie można ich otworzyć, miał może ktoś podobny problem lub wie jak je otworzyć?
By dodi -  09 sty 2012, 23:37
 lubelskie
#59218
tak jak w temacie a do tego nie działa lusterko ( kierunek, podgrzewanie i sterowanie )... reszta jest ok, czyli szyba chodzi, kontrolka na zegarach sie zapala jak otworze drzwi, alarm sie załacza, ale nie zamyka zamka z pilota :( na Vag-u jest błąd 00929 - jednostka zamykająca zamka centralnego F221 - niezrozumiały sygnał...

wszystko zaczeło sie od tego, że zamek sie zablokował i nie mogłem wogole otworzyć drzwi... jakoś tam otworzyłem, zmieniłem zamek na nowy i teraz nie zamyka z pilota + nie działa nic z lusterka...

miał ktoś podobny problem? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 14 sty 2012, 10:15 przez dodi, łącznie zmieniany 1 raz.
By mwsoft -  09 sty 2012, 23:46
 dolnośląskie
#59220
dodi pisze:tak jak w temacie a do tego nie działa lusterko ( kierunek, podgrzewanie i sterowanie )... reszta jest ok, czyli szyba chodzi, kontrolka na zegarach sie zapala jak otworze drzwi, alarm sie załacza, ale nie zamyka zamka z pilota :( na Vag-u jest błąd 00929 - jednostka zamykająca zamka centralnego F221 - niezrozumiały sygnał...

wszystko zaczeło sie od tego, że zamek sie zablokował i nie mogłem wogole otworzyć drzwi... jakoś tam otworzyłem, zmieniłem zamek na nowy i teraz nie zamyka z pilota + nie działa nic z lusterka...

miał ktoś podobny problem?
Brzmi jak klasyka gatunku pt. połamane przewody w harmonijce łączącej drzwi z budą.
By dodi -  09 sty 2012, 23:49
 lubelskie
#59221
mwsoft pisze:
dodi pisze:tak jak w temacie a do tego nie działa lusterko ( kierunek, podgrzewanie i sterowanie )... reszta jest ok, czyli szyba chodzi, kontrolka na zegarach sie zapala jak otworze drzwi, alarm sie załacza, ale nie zamyka zamka z pilota :( na Vag-u jest błąd 00929 - jednostka zamykająca zamka centralnego F221 - niezrozumiały sygnał...

wszystko zaczeło sie od tego, że zamek sie zablokował i nie mogłem wogole otworzyć drzwi... jakoś tam otworzyłem, zmieniłem zamek na nowy i teraz nie zamyka z pilota + nie działa nic z lusterka...

miał ktoś podobny problem?
Brzmi jak klasyka gatunku pt. połamane przewody w harmonijce łączącej drzwi z budą.
tak myslisz? na pierwszy rzut oka przewody w harmonijce sa ok... a te błędy i wogóle....
By mwsoft -  10 sty 2012, 1:23
 dolnośląskie
#59225
dodi pisze:
mwsoft pisze:
dodi pisze:tak jak w temacie a do tego nie działa lusterko ( kierunek, podgrzewanie i sterowanie )... reszta jest ok, czyli szyba chodzi, kontrolka na zegarach sie zapala jak otworze drzwi, alarm sie załacza, ale nie zamyka zamka z pilota :( na Vag-u jest błąd 00929 - jednostka zamykająca zamka centralnego F221 - niezrozumiały sygnał...

wszystko zaczeło sie od tego, że zamek sie zablokował i nie mogłem wogole otworzyć drzwi... jakoś tam otworzyłem, zmieniłem zamek na nowy i teraz nie zamyka z pilota + nie działa nic z lusterka...

miał ktoś podobny problem?
Brzmi jak klasyka gatunku pt. połamane przewody w harmonijce łączącej drzwi z budą.
tak myslisz? na pierwszy rzut oka przewody w harmonijce sa ok... a te błędy i wogóle....
No to trochę wygląda na tracenie masy np. Zamek jest sterowany z zupełnie innego sterownika (komfortu za schowkiem) niż lusterko (sterownik drzwi). Dziwny to zbieg okoliczności byłby.
By dodi -  10 sty 2012, 7:50
 lubelskie
#59227
[/quote]

No to trochę wygląda na tracenie masy np. Zamek jest sterowany z zupełnie innego sterownika (komfortu za schowkiem) niż lusterko (sterownik drzwi). Dziwny to zbieg okoliczności byłby.[/quote]

w necie znalazłem dokładnie takie same przypadki ale nie pisali czy i jak rozwiązano...
By dodi -  10 sty 2012, 12:46
 lubelskie
#59237
mettenos pisze:u mnie nie działało nic w lewych drzwiach /kierowcy/ tzn. kierunkowskaz w lusterku, sterowanie szybami, wlewem paliwa, podgrzewanie oraz lewy głośnik, jak się okazało wszystkie przewody w gumowej "harmonijce" połamane"
no u Ciebie to jaśniejsza sytuacja byla bo nic nie działało a u mnie nie działa nic z lusterka i nie zamyka tylko zamka z pilota...
By dodi -  10 sty 2012, 22:27
 lubelskie
#59287
właśnie to ja nie zmieniałem, tak to bym wiedział za co sie zabrac a tak nie mam pojęcia... :( i to jeszcze do tego to lusterko... troche dziwne... w necie kilka osób też miało to powiązane ze soba ale rozwiazania nie napisali...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9