Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Muciu94 -  04 cze 2020, 11:03
 podkarpackie
#281931
Witam.

Od jakiegoś czasu w moim golfie plusie znikłą całkowicie funkcja kierownicy multifunkcji. Poza tym nie działa klakson, do tego okazało się że nie działa wycieraczka tylnej szyby.
Na początku chciałem sam zdiagnozować i wbrew oczekiwaniom zamówiłem zamiennik taśmy (zwijak) bo jak większość twierdzi jest ona uwalona, niestety zaprowadziłem do kilku specjalistów od VW w okolicy Mielca i nikt nie jest w stanie tego naprawić , nie którzy sami nie wiedzą co jest grane, inni mówią że prawdopodobnie moduł BCM w sensie komfortu.

Sam nawet zagłębiłem się w temat i rzeczywiście napięcia i wszystko działa nawet wywołanie niektórych funkcji (klakson) działa ale multifunkcja i te rzeczy które opisałem nadal nic.

Teraz sam nwm jak mozna zwerifikować czy to rzeczywiście ten BCM Bordnetz czy coś innego.

jest ktoś w stanie pomóc.







Tutaj numer VIN mojego golfika: WVWZZZ1KZCW530718
Awatar użytkownika
By jihaad -  04 cze 2020, 19:46
 dolnośląskie
#281955
Rawcio pisze:
04 cze 2020, 19:22
Panowie, czy poduszka od kierownicy bez multifunkcji podpasuje do kierownicy multifunkcyjnej?

Tak, trzyramienne z MF czy bez mają taką samą poduszkę.
Awatar użytkownika
By Bakaland -  09 sie 2020, 15:34
 wielkopolskie
#282925
Panowie wymieniłem zegarki 1K0920874A z 2008 , moduł kierownicy na 1K0653549AQ z 2007i kiera multi też z 2007

jak zakodować to wszystko żeby działało jak ma działać bo nie działa mi tempomat a jak pozmieniam to nie działają guziki od zmiany radia utworów i mute ,
Albo nie ogarniam tej ściągawki albo coś się gryzie , podpowie ktoś kodowanie ,
Skrzynie mam mam manual , mi wychodzi 000042 ale nie działa jak ma działać :ireful:

* 0? Xxxxx: Typ pojazdu
o 0 = normalny
o 1 = Specjalny cel (np. taksówka)
* 0x? Xxxx: Transmisja
o 0 = ręczna skrzynia biegów
o 1 = automatyczna skrzynia biegów
* 0xx? Xxx: kierownica
o 0 = kierownica bez urządzenia wielofunkcyjnego
o 1 = kierownica trójramienna bez urządzenia wielofunkcyjnego
o 2 = 3/4-ramienna kierownica z multifunkcją bez tempomatu
o 3 = 3/4-ramienna kierownica wielofunkcyjna z tempomatem
* 0xxx? Xx: Wyposażenie dodatkowe
o +1 = Tiptronic (łopatki zmiany biegów)
* 0xxxx x: komputer pokładowy / tempomat (CCS)
o 0 = bez komputera pokładowego i bez tempomatu (CCS)
o 1 = z komputerem pokładowym i bez tempomatu (CCS)
o 2 = bez komputera pokładowego iz tempomatem (CCS)
o 4 = z komputerem pokładowym i tempomatem (CCS)
* 0xxxxx ?: Tylna wycieraczka
o 1 = Tylna wycieraczka nie jest zainstalowana
o 2 = Tylna wycieraczka jest zainstalowana
Awatar użytkownika
By Bakaland -  10 sie 2020, 17:33
 wielkopolskie
#282931
Dexter23pl pisze:
09 sie 2020, 23:09
@yox2014 dokładnie :burp: :burp: :burp:
Na tym pierwszym kodowaniu nie działa mi prawa część guzików na kierze a z lewej mute
Na drugim jest ok ale nie działa tempomat :ireful:
Wymienię jeszcze manetkę z prawej strony bo może ona sieje zamęt , zamówiłem dziś od golfa 6 czekam za paczką.
Pluje sobie w brodę ze nie wymieniłem tej manetki od razu ale nie miałem a byłem napalony :)
Wstałem w niedzielę o 7 klucze w dłonie i do gofra zanim słońce wejdzie wyżej .
Wymienię manetkę i zobaczę co dalej bo vcds wywala błąd ze złe kodowanie jest a działa wszystko oprócz tempomatu.
Awatar użytkownika
By Bakaland -  18 sie 2020, 18:15
 wielkopolskie
#283018
Manetka wymieniona nadal brak tempomatu brak błędu w vcds :ireful: , kończą mi się pomysły ...
Jeżeli ktoś miał takie przygody ze szczęśliwym zakończeniem to proszę o sugestie .
Awatar użytkownika
By Cimek -  18 sie 2020, 21:53
 opolskie
#283020
Moduł AQ jest dosyć specyficzny. Sam to przerabiałem. Jak to mogę określić "wielu rzeczy nie lubi". U mnie działał na manetkach starego typu (obsługa MFA i tempomat). Na innym zestawieniu nie chciał działać prawidłowo. Do całości musiała być kierownica z obsługą MFA, a nie radia. Także śmiem twierdzić, że ten moduł współpracuje z kierownicą do MFA i manetkami z obsługą. Więc albo kiere, albo moduł podmień. Pod względem problemów, to jest chyba lider.

Zastanawiam się nad tym, co za różnica multifunkcja a wielofunkcja. Czy kodowanie nie powinno być 003042/003022?
Awatar użytkownika
By Cimek -  19 sie 2020, 11:06
 opolskie
#283027
@Dexter23pl No właśnie w tej kierownicy pies pogrzebany? Bo masz z * , a z tego co zrozumiałem kolega @Bakaland ma tą z obsługą radia. A do niej zwijak chyba 1typu wystarczy.
Awatar użytkownika
By Bakaland -  19 sie 2020, 18:25
 wielkopolskie
#283033
Kierownice mam ta nowszą lewa strona głośniej ciszej gwiazdka telefon , prawa strona menu ok i zmiana utworu albo stacji radiowej.

kierownica tez ma znaczenie ?

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
Bakaland pisze:
19 sie 2020, 18:25
Kierownice mam ta nowszą lewa strona głośniej ciszej gwiazdka telefon , prawa strona menu ok i zmiana utworu albo stacji radiowej.

kierownica tez ma znaczenie ?
komputer mi tez ogarnia jak to ma znaczenie plus menu kompa języki koła zimowe itd

Dodano po 50 minutach 33 sekundach:
Kierownice mam ta nowszą lewa strona głośniej ciszej gwiazdka telefon , prawa strona menu ok i zmiana utworu albo stacji radiowej.

Obrazek
kierownica tez ma znaczenie ?
komputer mi tez ogarnia jak to ma znaczenie plus menu kompa języki koła zimowe itd

Dodano po 2 minutach 50 sekundach:
Kierownice mam ta nowszą lewa strona głośniej ciszej gwiazdka telefon , prawa strona menu ok i zmiana utworu albo stacji radiowej.

kierownica tez ma znaczenie ?

komputer mi tez ogarnia jak to ma znaczenie plus menu kompa języki koła zimowe itd
Obrazek
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 91