Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By witek1234 -  11 cze 2015, 18:01
 lubelskie
#181803
dziekuje kluczyk już działa :) ale tylna klapa niestety nie w sterowniku zero błędów nie działa z kluczyka nie działa z przycisku w tapicerce kierowcy i nie działa manualnie z klapy gdzie szukać rozwiązania
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 cze 2015, 21:41
 pomorskie
#181831
witek1234 pisze:dziekuje kluczyk już działa :)
jaka była przyczyna?

Dodano po 5 min 16 sek.:
witek1234 pisze: ale tylna klapa niestety nie w sterowniku zero błędów nie działa z kluczyka nie działa z przycisku w tapicerce kierowcy i nie działa manualnie z klapy gdzie szukać rozwiązania
a jak wygląda kodowanie tylnej klapy?
Obrazek
By witek1234 -  11 cze 2015, 22:15
 lubelskie
#181836
kluczyk był wykodowany . '
Właśnie tych obcji tylnej klapy w 19 bajtowym nie ma bynajmniej ja nie mogę odnaleść , być może też jest wykodowana , ale chyba juz wszystkie obcje wyprubowałem .... może zamek jest uszkodzony ten co ma wtyczke 4 pinową ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 cze 2015, 22:22
 pomorskie
#181837
witek1234 pisze:kluczyk był wykodowany . '
Właśnie tych obcji tylnej klapy w 19 bajtowym nie ma bynajmniej ja nie mogę odnaleść , być może też jest wykodowana , ale chyba juz wszystkie obcje wyprubowałem .... może zamek jest uszkodzony ten co ma wtyczke 4 pinową ?

musi być kodowanie, zacznij od kodowania a dopiero potem zajmij się zamkiem, widac że ktoś miał namieszane, może moduł ktoś wymieniał w przeszłości i źle zakodował
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  28 cze 2016, 10:18
 pomorskie
#232566
pitt52 pisze:Mam sterownik 30 byte. Powiedzcie proszę jak mogę zaprogramować domykanie/otwieranie szyb z pilota?
Ale to kodujesz w komforcie a nie bordzie http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... =15#p59233

Musisz zakodowac komfortowe otwieranie/zamykanie szyb z pilota bit 2 i 5 bajt 4

Dodano po 27 minutach 43 sekundach:
Czasami funkcja ta przestaje działać po odłączeniu akumulatora wówczas należy wykonać nastawy podstawowe klawiszami w drzwiach do charakterystycznego kliknięcia sterowników http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=53&t=4308#p52028
Awatar użytkownika
By pitt52 -  28 cze 2016, 11:41
 śląskie
#232568
Tylko, że w 4 bajcie nie mam nic. Wszystko zrobiłem a tu nie działa. Na bank coś sknociłem. Tylko co?
Aha, sterownik mam 19 bajtowy.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  28 cze 2016, 12:09
 pomorskie
#232570
pitt52 pisze:Tylko, że w 4 bajcie nie mam nic. Wszystko zrobiłem a tu nie działa. Na bank coś sknociłem. Tylko co?
Aha, sterownik mam 19 bajtowy.
a podpowiedzi l-code nie masz? być może jest w innym bajcie ale powinieneś to widzieć jeśli masz l-code

jeśli nie masz nic w bajcie 4 to co zakodowałeś i jak? Powinieneś binarnie zakodować jeśli nie masz l-code w swoim vcds
Awatar użytkownika
By pitt52 -  28 cze 2016, 12:26
 śląskie
#232574
Mettenoos pisze:
pitt52 pisze:Tylko, że w 4 bajcie nie mam nic. Wszystko zrobiłem a tu nie działa. Na bank coś sknociłem. Tylko co?
Aha, sterownik mam 19 bajtowy.
a podpowiedzi l-code nie masz? być może jest w innym bajcie ale powinieneś to widzieć jeśli masz l-code

jeśli nie masz nic w bajcie 4 to co zakodowałeś i jak? Powinieneś binarnie zakodować jeśli nie masz l-code w swoim vcds
Mam L-code2, cokolwiek to oznacza. Jest to wersja angielska a więc lekka bariera językowa.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  28 cze 2016, 12:39
 pomorskie
#232576
pitt52 pisze: Mam L-code2, cokolwiek to oznacza. Jest to wersja angielska a więc lekka bariera językowa.
jeśli nie masz po polsku
Obrazek

to powinieneś szukać zapisu "comfort opening windows key remote ... - activ" coś w tym stylu

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
Re: Moduł komfortu, kodowanie

tu masz opis po angielsku dla wersji komfortu 19 bajtowego, jeśli nie masz szyberdachu to interesuje cię bajt 6 bit 0 - nie ma być zaznaczony, zaznacz bajt 6 bit 6 oraz bajt 7 bit 2 i 5

Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://www.myturbodiesel.com/wiki/comfo ... 5-2009-vw/