Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#178145
Witam wszystkich !

Mam taki problem vcds nie łączy się z modułem komfortu :( nie wiem jaka jest tego przyczyna ? Czy moduł jest do wymiany ? Dodam że dokłądnie nie wiem jaki mam moduł ale mam między innymi halogeny więc wydaje mi się że moze byc w wersji high. Pomóżcie bo nie wiem co robićczy kupowac nowy czy coś nie tak jest gdzie indziej ? Dodam że skan nie znajduje błędów.

Pozdrawiam !
Łukasz
By Lukash -  12 maja 2015, 23:17
 kujawsko-pomorskie
#178149
sorki zaraz sie przywitam :)

hmm jak to dwie różne rzeczy ? w module komfortu można chyba ustawiać np doświetlanie zakrętów i tym podobne funkcje chyba że sie myle ? :P
By Lukash -  12 maja 2015, 23:24
 kujawsko-pomorskie
#178155
aaaaa okej czyli pomyliłem sorki. Nie jestem w tym obeznany niestety nie mam własnego kabla itd. Chodzi o moduł centralnej elektryki tak ? czyli bordnetz ? Jeśli tak to właśnie z nim nie chciał się połączyć vcds i nie wiadomo było dlaczego :/ czeka mnie wymiana ?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  12 maja 2015, 23:32
 śląskie
#178156
Najlepiej jak byś dał cały scan auta.

w bordzie sprawdź czy dobrze siedzi wtyczka G . Sygnał can do borda idzie przez gatevey i dopiero do gniazda OBD
By Lukash -  12 maja 2015, 23:43
 kujawsko-pomorskie
#178158
Okej sprawdze to jutro. Dodam że był robiony auto scan i nie wykrył błędów z kazdym innym modułem sie łączył a z tym nie chciał.
ps. są na forum gdzieś wypisane opcje jakie można aktywować w module centralnej elektryki ?
By Lukash -  13 maja 2015, 0:08
 kujawsko-pomorskie
#178163
Ok dzięki ! :) póki co muszę sprawdzić to co napisał Dexter i oby coś pomogło bo jak nie to czeka mnie pewnie jakiś tam wydatek a chciałbym pare rzeczy sobie aktywować :)
By witek1234 -  11 cze 2015, 8:36
 lubelskie
#181745
witam
kupiłem golfa V i nie działa pilot wcześniej działało tylko otwieranie klapa nie działa zarówno z kluczyka jak i manualnie
obecne kodowanie wygląda następująco

Obrazek


bardzo bede wdzieczny za pomoc wiem że może być to banalne ...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 cze 2015, 9:15
 pomorskie
#181753
ty masz moduł 19 bajtowy, inaczej ulokowane są niektóre bity, najlepiej gdybyś zrobił screeny wszystkich bitów

Dodano po 8 min 2 sek.:
poszukaj kodowania "Remote Control inactive", które w sterowniku 13 bajtowym jest w bajcie 8 bit 0, nie powinno być przy tym kodowaniu "ptaszka", a może po prostu baterie w pilocie są kaput?