Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By thomasek28 -  23 mar 2010, 13:58
 -------
#22976
Witam,
Mam pytanie bo od pewnego czasu auto podczas przyspieszania przerywa mi raczej tak szarpie i przestaje co to może być??
Auto na postoju normalnie pracuje nie ma falowań obrotów więc nie wiem co robić??
By Krzysiek -  23 mar 2010, 20:37
 -------
#22988
Kolego mechanikiem nie jestem pamiętam jednak że w starym samochodzie ojca takie żeczy się działy i do wymiany była pompa paliwa a właściwie ten filter który znajduje się w środku był zapchany syfami polskie paliwa pompa kosztowała 100zł tylko z wymianą było troszke roboty objawiało się to tym że w czasie gwałtownego wciśnięcia pedału gazu szarpało ponieważ silnik nie dostawał odpowiedniej dawki paliwa na postoju było ok a co do Golfika może to być filtr paliwa jak również pompa paliwa albo wtryski ogółem mówiąc cały układ gdzie porusza się paliwo jak i również to co nim steruje tak jak napisałem mechanikiem nie jestem ale sprawdzić można a jak nie to pod kompa go podpiąć usterka do usunięcia tylko nie wiadomo jakie koszty :?:

Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
By thomasek28 -  23 mar 2010, 21:27
 -------
#22994
Wiesz co podpięty został pod kompa i nic nie wykazało tylko ze świec na drugim cylindrze już siada, ale dolałem do pełności paliwa i jak by mu przeszło zobaczymy bo z paliwami w Polsce kaplica nawet Orlen czy Bp nie gwarantują dobrych paliw.
By Maciej (bzik) -  24 mar 2010, 8:51
 -------
#23017
thomasek28 pisze: wykazało tylko ze świec na drugim cylindrze już siada
Sorki ale nie bardzo rozumiem co ma świeca do przyspieszania skoro temat jest w dziale Diesl'owcy
Jaki masz w końcu silnik 1.9 TDI 2.0 TDI?
thomasek28 pisze:dolałem do pełności paliwa i jak by mu przeszło
Dolałeś paliwa w sensie [ON] czy Pb[95]?

Jak masz diesla to zobacz filtr paliwa jak pisał wcześniej kolega i sprawdź wszystkie przewody czy nie zapowietrza Ci się układ paliwowy.
pszczolek pisze:To wymień tą świece na 2 cylindrze
:?

A jak masz jednak benzynę to faktycznie wymień tą świece
By kuba94 -  30 mar 2010, 23:19
 pomorskie
#23326
Wymian świec raczej prosta sprawa tylko trzeba uważać żeby nie ukręcić świecy przy wykręcaniu .Jak nie ruszane od fabrycznego montażu to na lekko ciepłym silniku idą dobrze. A jak wymieniane i już i nie chcą iść to trzeba podlewać WD 40 i powinny pójść.Nowe dokręcać trzeba kluczem dynamometrycznym .Na pudełku jest z jakim momentem w orginale są beru wkładane przez VW.Jak nie masz doświadczenia i klucza i nasadki do świec to nie polecam zabawy. Bo mogą być później spore koszta naprawy .
By krisv -  12 kwie 2010, 18:21
 mazowieckie
#23857
Powiem ci ze szczerze nie wiem, bo nie zaglebialem wowczas w temat. Wiem ze na jednym wtrysku cos niedomagalo,zostal on wymieniony po czym usterka ustala. Z tego co pamietam tez zadnego bledu mu nie wyrzucalo w vagu. Mial takie objawy jak z dolu chcial np gwaltownie przyspieszyc to mu sie nazwijmy to jakby dlawil.