Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#286880
Witam.

Pacjent to 1.6 BGU. Gdy silnik jest zimny i go odpalę i chcę dodać gazu to auto łapie czkawkę, nie ma szans żeby nim normalnie ruszyć i nie zgasł. Po jakiejś chwili uspokaja się i można normalnie jezdzić. Druga sprawa to zauważyłem, że po przejechaniu trasy (czasami nawet kawałka drogi) po zgaszeniu pojazdu dalej chodzą/chodzi wentylator/y dobrych parę minut. Nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. W VCDS brak błędów. Chciałem sprawdzić czujnik temperatury, ale grupe 007 mam nieaktywną. Nie ma tutaj żadnych informacji. Znalazłem w grupie chyba 003 coolant temperaturę , która pokrywa się z tym co jest na zewnątrz. Może ktoś coś doradzić ?

Dodam jeszcze zdjęcie z VCDS , które też jest niepokojące.
Obrazek
#286890
Dexter23pl pisze:
20 sie 2021, 0:47
zobacz podczas pracy ile pokazuje kanał 33 i 34.
czujnik temp na wyjsciu chłodnicy jest pod w kanale 131 w 3 okienku.
msz gaz?
na poczaek sprawdź swiece w jakim sa stanie oraz wykręc przepustnice i wyczysc zmywaczem w srodku.
Świece nowe i kable też. Wymieniłem też od razu uszczelki na kolektorze. Właśnie za przepustnicę mam zamiar zabrać się jutro. Jest instalacja LPG, ale myślę, że to nie jej wina bo samochód źle pracuje na benzynie.

Dodano po 8 godzinach 12 minutach 11 sekundach:
Poszedłem sprawdzić czujniki temperatury w obu temperatura jest zbliżona co oznacza, że działają poprawnie. Jednak pokusiło mnie, żeby sprawdzić przy okazji błędy i moim oczom ukazało się coś takiego :
Obrazek
#286892
Mogę wyjąć listwę i sprawdzić wtryski ? Myślisz, że wiatraki mają z tym coś wspólnego ? Jeśli chodzi o instalacje LPG to byłem w dwóch serwisach na strojeniu i w obu robili i twierdzili, że jest ok.

Dodano po 3 godzinach 18 minutach :
Przepustnica wyczyszczona, nie było tam tragedii.
Podam jeszcze wartości z tych grup ale bez obciążenia.
Obrazek

Tutaj foto z adaptacji przepustnicy:
Obrazek
#286908
Panowie na szybko zrobiony log grupy 33, 34. Niestety był na szybko ze względu, że padała bateria w laptopie.
Link : http://vaglogi.pl/log-033_034_5J7uQ.html

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
pitt52 pisze:
21 sie 2021, 17:43
No, nie żartuj! https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... dy#p254358
Wiem, wstyd :(
Bardzo Ci dziekuję ! Zrobię jak najprędzej test sondy i napiszę co i jak.
#286951
Dexter23pl pisze:
21 sie 2021, 17:45
Wlacz vcds i potem obd i zobacz korekty.
Oraz czy ecu chodzi w oL czy CL
Obrazek
Jeśli chodzi o korekty to te z grupy 32 ? Jeśli tak to wyżej wrzucałem zdjęcie. Chyba udało mi się VCDSem zresetować ECU. Zakręciłem gaz i wypaliłem resztki z przewodów. Na dzień dzisiejszy, po przejechaniu ok. 10km wyglądają tak :
Obrazek
Jeśli chodzi natomiast o to co napisałeś - "Oraz czy ecu chodzi w oL czy CL" - nic nie rozumiem i nie wiem wgl o co chodzi , a już tym bardziej jak to zrobić.

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
Jeszcze jedno zdjęcie z parametrami, o które prosiłeś.
Obrazek

Dodano po 27 minutach 30 sekundach:
W między czasie zrobiony test sondy, który wyszedł ok.
Tutaj zdjęcie:
Obrazek
#286966
Dexter23pl pisze:
27 sie 2021, 20:56
Zobacz te korekty co sa na foto i pokazują 0.
Ale po paru minutach jak silnik pracuje na wolnych. To co jest na foto jest zrobione zaraz po uruchomieniu silnika. Trzeba chwilę poczekac a zacznie sonda pracowac i liczyc kotekty
Od momentu restartu ECU jeżdżę tylko i wyłącznie na PB. Zrobiłem od tego czasu ok. 60 km, korekty się unormowały -0.8% i 0.4%.
Wrzucę jeszcze poprawnie zrobione logi statyczne z grup 002 i 033. Jedne zrobione na PB, drugie na LPG. Nie znam się na tyle, ale wydaje mi się, że coś jest ewidentnie nie tak z LPG.
PB - http://vaglogi.pl/log-002_033_915oF.html
LPG - http://vaglogi.pl/log-002_033_ZWuJ58d.html
#286971
Dexter23pl pisze:
28 sie 2021, 8:32
Zobacz korekty na pb i wlacz lpg i zobacz jaka jest różnica na wolnych obr.
Podczas jazdy to robi sie chyba logi w innym kanale.
Na LPG momentalnie rosną! Widać to na logach, które wykonałem, grupa 33.
To są logi statyczne więc nie w trakcie jazdy.
Dzisiaj rano auto załączyłem na gazie i momentalnie czkawka i objawy opisywane wcześniej, więc winowajcą instalacja LPG, ale co konkretnie jeszcze nie wiem.