Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By r3jn -  24 maja 2021, 8:56
 śląskie
#286219
witam od wymiany oleju czyli lutego borykam sie z problem szybkiego znikania oleju... o Dziwo test uszczelki wykazał że uszczelka jest ok tak samo nie ma oleju w płynie ani nie ubywa go oraz masełko pod korkiem jest bardzo znikomej ilości można powiedzieć że wgl ale olej ucieka i to dość szybko ;/ od lutego już dolewałem chyba z ponad pół litra a mało co śmigam... dziś zajrzałem pod ten plastik nad pokrywa silnika i ujrzałem zdjecie takie i powiedzcie mi może to być uszczelka pod pokrywą zaworów? olej widać że spocone jest to miejsce i przewody pod tym miejscem mokre z oleju
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 maja 2021, 10:04
 pomorskie
#286220
A dlaczego nie bierzesz pod uwagę, że silnik po prostu spala olej?

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
Żadnym zapoceniem nie umknie ci tyle oleju

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
A co ma mieć wspólnego maź pod korkiem z ubywaniem oleju?
Awatar użytkownika
By r3jn -  24 maja 2021, 11:24
 śląskie
#286223
nie kopci samochód nawet jak dam mu wysokie obroty ani na niebiesko ani na czarno,na wydechu nie ma śladów oleju,zaczęło się to dziać po zmianie oleju w warsztacie gdy wlali mi castrola 5w30 problem w tym że nie wiem jaki dokładnie zdałem się na ich wybór i od tego momentu jest taki problem przy czym od tego momentu zaczeło śmierdzieć także z dmuchawy jak ustawie ciepłe... spalonym olejem takim smażonym jak by oczywiście nie mówię że nie pali ale tak nagle by palił? apropo jak odpisałeś pytalem cię na priv o skrzynie biegów bo też mam problem z 3 biegiem