Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#256597
cpiotrek04 pisze:Witam, mam silnik 1.6mpi BGU i pojawił się problem delikatnego pomrygiwania świateł i podświetlenia licznik, regulator napięcia wymieniony, falują mi delikatnie obroty czy to może być przyczyną ?
A akumulator w jakim stanie? Miałem tak w Fabii, szczególnie było to widoczne przy włączonych światłach i kierunkowskazie. Wszystko pulsowało a przyczyną był konający akumulator. Pzdr
#256612
Z akumulatorem nie ma problemu przynajmniej przy odpalaniu a jak mam go sprawdzić? Jeden z mechaników stwierdził że mam za niskie obroty trzęsie mi silnikiem i dlatego są te pulsacje, ale weź się teraz pozbądź problemów z falującymi obrotami, dużo się naczytałem i pół silnika trzeba będzie wymienić...
#256614
Tak po podniesieniu obrotów poprzez lekkie przegazowanie nie mryga nic. Wiem że nie na temat ale chce się coś dowiedzieć żeby przyczyny skakania obrotów nie szukać metodą prób i błędów tak jak mechanicy, stawiają dwie diagnozy:
1 - przepustnica - niby czyszczona i żadnej poprawy
2 - cewka zapłonowa - jak ją można sprawdzić? Podobno mi zapłon wypada
#256615
cpiotrek04 pisze:Tak po podniesieniu obrotów poprzez lekkie przegazowanie nie mryga nic. Wiem że nie na temat ale chce się coś dowiedzieć żeby przyczyny skakania obrotów nie szukać metodą prób i błędów tak jak mechanicy, stawiają dwie diagnozy:
1 - przepustnica - niby czyszczona i żadnej poprawy
2 - cewka zapłonowa - jak ją można sprawdzić? Podobno mi zapłon wypada
poszukaj odpowiedniego tematu