Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By cbool333 -  02 lis 2016, 23:08
 kujawsko-pomorskie
#242015
:hi: obecnie mam "HERTZ ESK 165.5 + dedykowane dystanse /maty" za około 445zł i fajnie wygłuszone drzwi. Radio rcd310mp3. Wywaliłem fabryczny syczek i niskotonowy - zamontowałem właśnie ten zestaw ze zwrotnicą i przednie drzwi grają bez żadnego wzmacniacza. Głośników w tylnych drzwiach brak jednak sygnał został wykorzystany do wzmacniacza i skrzyni, które są w bagażniku.
1. Fabryczny średniotonowy siedzi nadal w drzwiach przednich i nie dostaje sygnału - czyżby dlatego że:

Address 56: Radio (J503) Labels: None
Part No SW: 5M0 035 186 J HW: 5M0 035 186 J
Component: Radio RCD310 044 0082
Revision: 01000001 Serial number: VWZ1Z2P0177785
Coding: 0500040004000D
Shop #: WSC 00020 790 00000
VCID: 33611BFF29F5

3 Faults Found:
00876 - Treble Speaker Rear Left (R14)
011 - Open Circuit
Freeze Frame:
Fault Status: 01101011
Fault Priority: 5
Fault Frequency: 1
Reset counter: 129
Mileage: 275140 km
Time Indication: 0
Date: 2000.00.00
Time: 22:37:03

00877 - Treble Speaker Rear Right (R16)
011 - Open Circuit
Freeze Frame:
Fault Status: 01101011
Fault Priority: 5
Fault Frequency: 1
Reset counter: 129
Mileage: 275140 km
Time Indication: 0
Date: 2000.00.00
Time: 22:37:03

Zastanawiam się czy:
2. ten średniotonowy będzie pasował tutaj jeżeli dostanie zwykły sygnał a nie przez zwrotnicę
3. czy dobrze zrobiłem podając dźwięk na zwrotnicę hertz z wtyczki niskotonowej
4. czy warto wymienić to co mam w przednich drzwiach na: HERTZ ESK 163L.5 Zestaw 3-drożny ZWROTNICE 375W za 699zł
Awatar użytkownika
By cha -  03 lis 2016, 17:52
 mazowieckie
#242055
cbool333 pisze: 1. Fabryczny średniotonowy siedzi nadal w drzwiach przednich i nie dostaje sygnału - czyżby dlatego że:
Bo pominąłeś go w połączeniu
cbool333 pisze: 2. ten średniotonowy będzie pasował tutaj jeżeli dostanie zwykły sygnał a nie przez zwrotnicę
Jeżeli połączysz go bez zwrotnicy to w niedalekim lub bliskim czasie zostanie uszkodzony. Można połączyć w przeciwfazie. Większe szanse na nieuszkodzenie ale mija to się z celem. Po prostu psuje cały system.
cbool333 pisze: 3. czy dobrze zrobiłem podając dźwięk na zwrotnicę hertz z wtyczki niskotonowej
Ma rozumieć, że piszesz o tej wtyczce?
Obrazek
Jeżeli tak, to z tego idzie sygnał z radia więc :ok:
cbool333 pisze: 4. czy warto wymienić to co mam w przednich drzwiach na: HERTZ ESK 163L.5 Zestaw 3-drożny ZWROTNICE 375W za 699zł
Miałeś wcześniej zestaw trójdrożny. Zamieniłeś na dwudrożny. Czy zmienić? zależy od ciebie i zasobności portfela.

Dla mnie to kup wzmacniacz dwukanałowy tak w przedziale 90-150 W RMS i podłącz przód.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  05 lis 2016, 14:04
 kujawsko-pomorskie
#242243
Obrazek
W jakim sensie pominąłem? Na chwilę obecną mam tak jak na zdjęciu czyli sygnał do zwrotnicy idzie z wtyczki od niskich tonów a wtyczka średnie tony i wysokie tony jest wolna (owinięte foliami bombelkowymi). Czy takie podłączenie zestawu hertz jest ok?
Postanowiłem dodać średnie tony jednak mam tylko głośnik fabryczny i będzie dostawał dźwięk bez zwrotnicy. Czyli ogólnie to kiepski pomysł tak? Ogólnie podczas tej próby okazało się, że te wolne dotychczas wtyczki nie podają dźwięku. Podejrzewam, że to może mieć związek z podłączeniem zestawu w bagażniku a ten podłączyłem bezpośrednio w radio w miejsce głośników tylnych których nie mam. Wyprowadziłem 4 kable i wtedy jest "Hollywood HLC-2 Adapter RCA". Następnie dźwięk do bagażnika idzie 5 metrowym kablem chinch. Ciągle wracają błędy w radiu (umieściłem w poprzednim poście).

Najprościej dla mnie to wymienić tą dwudrożną zwrotnicę na trójdrożną i dodać markowy średnio tonowy. Polecisz/polecicie coś z tych dwóch elementów?
Fabrycznie był trójdrożny ale grało to bardzo kiepsko dlatego założyłem ten zestaw hertz tylko szkoda, że dwu drożny. Przez ostatni rok miałem dwie osoby na pokładzie i od razu wyczuły, że brak średnich.
Awatar użytkownika
By cha -  05 lis 2016, 15:08
 mazowieckie
#242255
cbool333 pisze:W jakim sensie pominąłem?
Nie jest podłączony. Bo się nie da połączyć średniaka do dwudrożnej zwrotnicy.
cbool333 pisze:Czy takie podłączenie zestawu hertz jest ok?
Ogólnie OK. Bo gra. Ale zdejmij te bąbelki ze zwrotnicy bo musi oddychać. Zrób porządek z przewodami. Poprzyczepiaj je.
cbool333 pisze:Postanowiłem dodać średnie tony jednak mam tylko głośnik fabryczny i będzie dostawał dźwięk bez zwrotnicy. Czyli ogólnie to kiepski pomysł tak?
Pisałem wcześniej
cbool333 pisze:Ogólnie podczas tej próby okazało się, że te wolne dotychczas wtyczki nie podają dźwięku. Podejrzewam, że to może mieć związek z podłączeniem zestawu w bagażniku a ten podłączyłem bezpośrednio w radio w miejsce głośników tylnych których nie mam
Nie podają bo nie mają czego. Jedynym przewodem z sygnałem jest ten, którego nazywasz wtyczką od niskich tonów Reszta to w tej chwili nie potrzebne przewody. Ogólnie do wywalenia.
cbool333 pisze:Wyprowadziłem 4 kable i wtedy jest "Hollywood HLC-2 Adapter RCA". Następnie dźwięk do bagażnika idzie 5 metrowym kablem chinch.
Tu jest OK. Z takiego urządzenia się korzysta jak nie ma wyjścia RCA w radiu. Może dlatego wychodzą błędy bo urządzenia obniża sygnału głośnikowy z radioodtwarzacza do poziomu wejść RCA dla zewnętrznego wzmacniacza. Jak gra to nie wiem czy tymi błędami przejmować się.
cbool333 pisze:Najprościej dla mnie to wymienić tą dwudrożną zwrotnicę na trójdrożną i dodać markowy średnio tonowy. Polecisz/polecicie coś z tych dwóch elementów?
Najprościej to podłączyć ten zestaw co masz pod wzmacniacz. One mają 100 W RMS i radio /wzmacniacz w nim/ nie jest wstanie ich udźwignąć.
Nie wiem jaki obecnie posiadasz wzmacniacz. Czy monobloka czy dwukanałowy. Jak dwukanałowy to podłącz sam przód i zobacz jak grają. Będzie różnica.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  05 lis 2016, 18:32
 kujawsko-pomorskie
#242259
Wiesz może jaka trójdrożna zwrotnica by tu pasowała? Gdzie znaleźć?
Jest kilka otworów przez które wpada powietrze do zwrotnicy a okręciłem tak mocno aby nie stukała bo w aucie jest naprawdę sporo basu.
Jop przewodu przypinam zawsze. Jest bałagan gdyż ostatnio całą wiązkę wyciągałem i wtedy to foto cyknąłem.
W bagażniku teraz mam coś takiego:
Obrazek
Ten wzmacniacz raczej nie nadaje się aby zasilić nimi drzwi. Myślałem nad niewielkim wzmacniaczem pod nogi pasażera tylko że:
Niskich tonów na obecną chwilę jest wystarczająco, czasami to aż uszy bolą tak "dają" te hertz'e. Basu też jest wystarczająco co pewnie widać po zdjęciu. Tak naprawdę to obstawiam, że jak dołożę średnie tony oraz odpowiednią zwrotnicę to będzie miodnie.
Awatar użytkownika
By cha -  05 lis 2016, 20:30
 mazowieckie
#242263
cbool333 pisze:Wiesz może jaka trójdrożna zwrotnica by tu pasowała? Gdzie znaleźć?
Zrobić na zamówienie. Tylko wartość takiej zwrotnicy przewyższy cenę przedniego systemu jak nie całego.
cbool333 pisze:Ten wzmacniacz raczej nie nadaje się aby zasilić nimi drzwi.
Szczerze to ze zdjęcia nie wiem co to za wzmacniacz. Widzę tylko, że dwukanałowy.
Ogólnie podłączenie wzmacniacza to nie tylko spowodowanie grania bardziej niskich tonów /basu/. Po prostu głośniki zagrają dobrze w całym paśmie do jakiego zostały stworzone.
cbool333 pisze:Tak naprawdę to obstawiam, że jak dołożę średnie tony oraz odpowiednią zwrotnicę to będzie miodnie.
Cóż mogę napisać :hmmm: Jak uważasz.
Zasadniczo obecny zestaw gra jak gra. Bo ten model tak ma :laugh: . Częstotliwość podziału zwrotnicy to 3,5 kHz 6/12dB /okt. Czyli nisko.
Możesz zamienić na trójdrożny, o którym pisałeś wcześniej. Czy poprawi się dźwięk. :hmmm: W jego przypadku jest lepiej, gdyż częstotliwość podziału zwrotnicy jest na poziomie 500Hz/5kHz - 6/12 dB okt.
Nie zmienia to faktu, że po prostu ani tych ani przyszłych nie ma co ciągnąć.
Nadal obstaję przy tym, żeby przód podłączyć pod wzmacniacz. Nawet na próbę pod ten co masz. Sprawdzić jak się zachowują.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  05 lis 2016, 20:55
 kujawsko-pomorskie
#242267
To jest BOSCHMANN MODEL PCH - 990 ATX. Przeciąganie dodatkowych przewodów aby wesprzeć to w drzwiach to trochę pracy. Czyli mówisz, że jeżeli wezmę ten HERTZ ESK 163L.5 Zestaw 3-drożny to będzie lepiej niż teraz tak? Generalnie jakościowo warto brać hertz czy coś innego zakupić z 3-drożnych?
Awatar użytkownika
By cha -  05 lis 2016, 21:12
 mazowieckie
#242268
cbool333 pisze:Przeciąganie dodatkowych przewodów aby wesprzeć to w drzwiach to trochę pracy.
Nie piszę aby połączyć na stałe. Bo się w tej konfiguracji co posiadasz nie da. Pisze to po to żebyś zobaczył czy będzie różnica, a będzie. Jak grają pod same radio a jak pod wzmacniacz.
cbool333 pisze: Czyli mówisz, że jeżeli wezmę ten HERTZ ESK 163L.5 Zestaw 3-drożny to będzie lepiej niż teraz tak?
cha pisze: Czy poprawi się dźwięk. :hmmm:
Nie zmienia to faktu, że po prostu ani tych ani przyszłych nie ma co ciągnąć.
cbool333 pisze:Generalnie jakościowo warto brać hertz czy coś innego zakupić z 3-drożnych?
Do tysiąca ciężko coś znaleźć
Awatar użytkownika
By cbool333 -  06 lis 2016, 14:34
 kujawsko-pomorskie
#242302
Gdybyś jeszcze mógł doradzić które najlepsze (i jeżeli masz taką wiedzę to czy wszystkie wejdą):

omawiany wcześniej
HERTZ ESK 163L.5 Zestaw 3-drożny - 699zł
http://allegro.pl/hertz-esk-163l-5-zest ... 29293.html

czy może zestaw jeden z tych:
Głośniki Hertz Mille MPK 163.3 - 1299zł
http://allegro.pl/glosniki-hertz-mille- ... 06079.html

FOCAL 165 AS3 ŚWIETNY 3-DROŻNY - 1099zł
http://allegro.pl/focal-165-as3-swietny ... 20151.html

Gladen Audio RS 165.3 3-drożny Carbon - 1249zł
http://allegro.pl/gladen-audio-rs-165-3 ... 60176.html

GŁOŚNIKI MB Quart QM200.3GOLFV - 1149zł
http://allegro.pl/glosniki-mb-quart-qm2 ... 52588.html

Ostatnie dwa z listy są niby dedykowane do golfa V ale mają głośniki niskotonowe o średnicy 20cm więc zastanawiam się czy zmieszczą się....(dziś postaram się zmierzyć).
Awatar użytkownika
By cha -  06 lis 2016, 17:08
 mazowieckie
#242307
cbool333 pisze:...
Szczerze. Żadnych nie słuchałem. Więc ciężko doradzić.
Patrząc na same suche parametry to jest tak:
Gladen to 3 ohm. Nie wiem jak będzie zachowywać się wzmacniacz radia.
Focal ma małą moc. Radio może to pociągnie
Hertz Mille tu trzeba mieć wzmacniacz. Radio nie da rady. Poza tym seria Mille 2 drożna to dobry produkt.
HERTZ ESK pisałem wcześniej. By dobrze grały potrzebny wzmacniacz.
MB Quart też mała moc. Radio może to pociągnie. 20 woofer wejdzie. Trzeba tylko zmienić dystanse.
Więc jeżeli bez wzmacniacza to możesz zaryzykować i wybrać focal albo MB Quart. Cena nie mała więc duże ryzyko.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  07 lis 2016, 16:42
 kujawsko-pomorskie
#242349
Więc tak: co do wyboru zestawu to prawdopodobnie wybiorę ESK 163L.5 lub HERTZ MILLE.

Powoli zaczynam myśleć o zasileniu przednich drzwi ze wzmacniacza.
1. Czy mały wzmacniacz mieszczący się pod siedzeniem pasażera wystarczy?
2. Rozumiem, że dwukanałowy tak? Jaki?
3. Czy zasilanie tego wzmacniacza muszę koniecznie brać z kondensatora, który mam w bagażniku czy mogę prosto z aku(tak, aby jak najmniej nowych przewodów prowadzić)?
4. Zwrotnice mogą być w drzwiach tak jak to mam do tej pory?
5. Odległość między drzwiami a słupkiem pokonać jednolitym przewodem czy tam jakoś inaczej zrobić? W środku fabrycznej gumy czy obok niej - stosując jakąś peszel czy jak?
6. Przy radiu: najlepiej rozebrać wtyczkę i wydostać konektory czy uciąć i dolutować czy jeszcze inaczej?
7. Przewody do tego wzmacniacza, który prawdopodobnie będzie pod siedzeniem(o ile tam mogę go umieścić) prowadzić środkiem czy bokami? (tak, aby się nie gryzło i nie było zakłóceń)
- teraz mam tak:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 lis 2016, 21:05 przez cbool333, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By cha -  07 lis 2016, 19:12
 mazowieckie
#242352
cbool333 pisze: 1. Czy mały wzmacniacz mieszczący się pod siedzeniem pasażera wystarczy?
Główna rzecz to moc. W twoim przypadku to tak między 90-150 W RMS, a później reszta bardzo ważnych parametrów. Pod fotel czemu nie. Ale jest jeden problem kondensator. Musi być w miarę blisko wzmacniacza.
cbool333 pisze:2. Rozumiem, że dwukanałowy tak? Jaki?
Jaki? To nie takie proste jeżeli chcesz mieć wszystko git. Trzeba nad tym trochę posiedzieć i ile chcesz przeznaczyć pieniędzy.
Ze znajomym do passata szukaliśmy ponad 3 miesiące. Padło na JL Audio 300/2
cbool333 pisze:3. Czy zasilanie tego wzmacniacza muszę koniecznie brać z kondensatora, który mam w bagażniku czy mogę prosto z aku(tak, aby jak najmniej nowych przewodów prowadzić)?
Zasilanie z akumulatora przez kondensator. No i niestety więcej przewodów.
cbool333 pisze:4. Zwrotnice mogą być w drzwiach tak jak to mam do tej pory?
Wolny wybór. Jak zamontujesz gdzieś indziej to wiadomo, kolejne hektolitry przewodów.
cbool333 pisze:5. Odległość między drzwiami a słupkiem pokonać jednolitym przewodem czy tam jakoś inaczej zrobić? W środku fabrycznej gumy czy obok niej - stosując jakąś peszel czy jak?
Są różne szkoły. Opinii tyle ile fanów car audio. Masz tabelkę i sam dobierz przewody
Obrazek
cbool333 pisze:6. Przy radiu: najlepiej rozebrać wtyczkę i wydostać konektory czy uciąć i dolutować czy jeszcze inaczej sygnał poprowadzić?
Bez różnicy. Ważne żeby było zrobione dobrze.
cbool333 pisze:7. Przewody do tego wzmacniacza, który prawdopodobnie będzie pod siedzeniem(o ile tam mogę go umieścić) prowadzić środkiem czy bokami? (tak, aby się nie gryzło i nie było zakłóceń)
Z zasady robi się tak:
- przewody zasilające powinny iść najlepiej z tej strony co akumulator. W przypadku Golfa to lewa strona;
- przewody sygnałowe (RCA) środkiem;
- przewody głośnikowe prawą stroną.
cbool333 pisze:- teraz mam tak:
Mam rozumieć, że przy akumulatorze jest bezpiecznik? I ten przewód remot. Nie myślałeś o podpięciu pod zapalniczkę? Bo w kostce chyba nie ma, chyba.
Wstaw ten samochód bez tych zaznaczeń to pokażę jaką bym zaproponował instalację (układ).
Awatar użytkownika
By cbool333 -  07 lis 2016, 19:25
 kujawsko-pomorskie
#242354
Obrazek
8. Fabryczna instalacja kablowa, która idzie z radia do drzwi(u mnie fabryczna tylko do drzwi przednich) będzie całkowicie niepotrzebna?

Oczywiście mam bezpiecznik (chyba 60A) oraz jakiś standardowy na przewodzie remote, wszystko blisko aku
Miałem pod zapalniczkę: mam mini zapalniczkę więc kupiłem rozgałęźnik na dwa standardowe ale wtyczek w sumie miałem trzy - remote, ładowarka i kamerka. Bałagan wyszedł i niewygodnie. Pod kierownicą w schowku jest mega wygodnie a sam włącznik założyłem podświetlany.
Ja dobrze widzę, że wzmacniacz o nazwie JL Audio 300/2 kosztuje około 3k zł? :sleepy:
Myślę, że na wzmacniacz 500-600, da radę? Przez kondensator to? Czyli najlepiej wzmacniacz do bagażnika a nie pod siedzenie tak? ....a markowy przewód OFC nie da rady wysłać bezstratnie pod fotel?
Awatar użytkownika
By cha -  07 lis 2016, 21:40
 mazowieckie
#242373
cbool333 pisze: Miałem pod zapalniczkę: mam mini zapalniczkę więc kupiłem rozgałęźnik na dwa standardowe ale wtyczek w sumie miałem trzy - remote, ładowarka i kamerka. Bałagan wyszedł i niewygodnie. Pod kierownicą w schowku jest mega wygodnie a sam włącznik założyłem podświetlany.

Chodziło mi bardziej o przylutowanie do wiązki zapalniczki. Ale spoko ważne, że chodzi
cbool333 pisze:Ja dobrze widzę, że wzmacniacz o nazwie JL Audio 300/2 kosztuje około 3k zł? :sleepy:

Co Ty. Tyle nie dał. Kupił 2 używki po okazyjnej cenie 1300 zł
cbool333 pisze:Myślę, że na wzmacniacz 500-600, da radę? Przez kondensator to?

Tak

Moje propozycje:
Z twoją obecną instalacją, subwooferem. Jak widzisz, jest kilka dodatków i co zauważalne większe koszt.

Obrazek

Ja bym to widział tak:
Obrazek

To takie ogólnikowe przemyślenia car audio amatora :oczko:

Można jeszcze pójść w coś takiego.

Obrazek

Czyli twoja instalacja zostaje a dodajesz nowy zestaw głośników i wzmacniacz typu plug&play. Poniżej przykłady. Mają małą moc ale na pewno większą od radia.
http://www.autoradex.pl/produkt,1071,cl ... c1410.html
http://www.oleole.pl/wzmacniacze-samoch ... 400d.bhtml
http://archiwum.allegro.pl/oferta/phono ... 98465.html

Jest to po prostu wyjście (w miarę przyzwoite) z nie spłukania się.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  07 lis 2016, 22:08
 kujawsko-pomorskie
#242377
Faktoza powinienem się domyślić. U mnie zapalniczka działa cały czas więc musiałbym ją inaczej podpiąć...tylko, że tak jest ok (w pracy zostawiam kamerkę włączoną na 8 godzin)

Dobra cena ale nadal astronomiczna.

WOW. Ładnie to rozrysowałeś - bo ja to tak bardziej "na kolanie" :D

Ten plug&play na jakiej zasadzie bierze dodatkową moc/zwiększa moc?
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 61