Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By racepool -  11 wrz 2008, 11:35
 -------
#12073
Witam, wreszcie zakonczylem zabawe ze swoim car audio
W sumie trwalo to prawie rok i w tym czasie byly 3 systemy:)

Standardowo zaczalem od wrzucenia wzmacniacza na system przedni
Padlo na u-Dimension RM41 i tak zostalo
Poprzez przejsciowke na wysokie, podlaczony byl do RCD300 i napedzal seryjne glosniki.

Nastepnie zamienilem przednie glosniki na 3-drozny system DLS C36,
do tego subwoofer JL Audio 10w3 oraz kondensator Dietz 1.5F
Okablowanie pochodzi rowniez od Dietza
Tyl aktualnie:

Obrazek

Na poczatku tego roku nastapila wymiana jednostki sterujacej. Wybor padl na JVC AVX800. Jednostka bardzo ciekawa, z bardzo rozbudowanymi mozliwosciami, niestety sam dzwiek to nie Clarion czy Alpine :cry: ogolnie jestem zadowolony i raczej bym jej juz nie ruszal :)

Tak to wyglada na dzien dzisiejszy:

Obrazek

W lipcu przyszla kolej na nastepne zmiany. Niestety DLS sie nie sprawdzil wiec pojawil sie nowy zestaw na przod, tym razem 3-drozny Blaupunkt Velocity VX 203. Co ciekawie, glosniki maja rozmiary: woofer 20cm a midrange 13cm. Zabawy z montazem bylo ze 3 dni. W uzyciu byla "boszowka", wycinarki itp. Generalnie wszystko zrobione i rzezbione wlasnorecznie 8). Na koniec kompletne wygluszenie matami Dynamat Extreme.

Efekt:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tak to wyglada na dzien dzisiejszy. Jestem w 100% zadowolny z dzwieku (wreszcie) :D Zostalo jeszcze lekkie wyglusznie bagaznika i to tyle odnoscie car audio.

Jezeli ktos w przyszlosci zamierza bawic sie w takie zamiany to od razu uprzedzam ze golf jest bardzo specyficzny pod tym wzgledem i ciezko osiagnac taki efekt jak w innych samochodach. Mimo to warto bo smiechu przy tym ci nie miara a i wiele ciekawych rzeczy o konstrukcji golfa mozna sie dowiedziec :D
Awatar użytkownika
By team-am -  11 wrz 2008, 13:49
 łódzkie
#12076
Wyglada na solidn± robote, radyjko ³adnie wkomponowane. Duza jest roznica miedzy Blaupunktem a DLS'em :?: Teraz u-Dimension napedza ca³y system??

PS. £adny DaBomb z bodaj¿e Drop'em '02 w tle :twisted:
Awatar użytkownika
By racepool -  11 wrz 2008, 14:06
 -------
#12077
Da Bomb rzeczywiscie stoi ale niestety nie ma niego czasu :cry:

u-Dimension ciagnie calosc i raczej wystarczy, glosniki maja po 80W RMS wiec daje rade. Roznica jak dla mnie jest duza. DLS i RM to nie bylo trafne polacznie poniewaz i wzmacniasz i glosniki graly bardzo ostro na wysokich. Teraz jest lagodniej, nie kluje w uszy a wooferki moga grac bez sub'a dobry basik. Do hh idealne rozwiaznnie :D
Awatar użytkownika
By racepool -  17 paź 2008, 18:52
 -------
#12666
Koncept na moje granie znowu sie zmienil:) Dzisiaj doszla do mnie dlugo oczekiwana przesylka. Jest to nowy DLS UR36 :D

Mimo ze Blaupunkt gral fajnie to niestety ale zloty car audio pokazaly ze jeszcze nie gra idealnie. Teraz bedzie to juz raczej ostateczna wersja ale juz konkretna:)
Tweetery i midrange ida w slupki a na woofer bedzie odpowiedni panel w miejscu gdzie byc powinien. Obecny wzmak bedzie pedzil tylko przod w systemie 2Ch (2x225RMS). Do subwoofera dojdzie nowy wzmak ale jeszcze nie ma pomyslu. Do tego dojdzie jeszcze bardziej kompletne wygluszenie i byc moze nowe kable. Generalnie oczekiwania mam dosc wysokie, zobaczymy jak bedzie.

PS Blaupunkt wkrotce bedzie do sprzedania, dla kolegow z forum oczywiscie good price:D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By racepool -  07 lis 2008, 15:43
 -------
#12943
Kolejny klocek do zabawy :D

Obrazek

Tym razem JL Audio 300/2
Bedzie napedzal woofery 8)

Powoli kompletowanie dobiega konca, zwrotnice juz sie robia, czekam na panele i zostanie solidny montaz :)
Awatar użytkownika
By liroyek -  07 lis 2008, 21:07
 -------
#12948
no no sprzeecik niezly :)

powiedz mi jak zapodasz ciut mocniej nic ci nie drzy na zewnatrz auta ??

mi sie wydaje ze cos kolo rejstracji i kolo swiatel ;) z tylu :)

basik od 50hz oczywiscie ;)
Awatar użytkownika
By racepool -  07 lis 2008, 23:09
 -------
#12949
Z przodu nic nie drzy natomiast z tylu slychac zamek w klapie i wlasnie cos przy swiatlach pod tapicerka. Jeszcze tego dokladnie nie zlokalizowalem ale przy okazji wygluszania bagaznika na pewno poszukam i zlikwiduje bo irytuje to strasznie :evil:

z tablica nie ma problemu, nie slychac jej :)
Awatar użytkownika
By team-am -  08 lis 2008, 0:10
 łódzkie
#12950
Jak juz wszystko posk³adasz chêtnie bym ods³ucha³ ;) U mnie byl problem z wentylacja pod tylnym zderzakiem, sa tam plastikowe kratki z gumowymi "klapkami", one wydaja dziwne d¼wiêki jak robi sie ci¶nienie w bagazniku :wink:

Pozdr
Awatar użytkownika
By racepool -  08 lis 2008, 1:43
 -------
#12951
U mnie jak narazie zderzaka raczej nie slychac ale basik jest raczej na srednim poziomie (150RMSow dostaje) ale mi wystarcza

Ja rowniez chcialbym sie spotkac i posluchac innych sprzeciorow wiec jak wszystko bedzie juz na tip top to mam nadzieje ze uda sie cos zorganizowac a moze jakies zawody beda w poblizu.. :D
Awatar użytkownika
By liroyek -  08 lis 2008, 14:42
 -------
#12952
ja narazie wymienilem lewy przod ( na prawy nie mam czasu :P ) do tego radyjko (pozniej jakis wzmachol na przod ;) ) i skrzynia w bagazniku ;) mysle ze do konca roku zrobie wszystko tak jak ma byc :)
Awatar użytkownika
By racepool -  01 gru 2008, 21:07
 -------
#13347
S³upki gotowe, pod³±czone pod RM'a, zwrotnice robione pod zestaw, narazie woofery jeszcze nie pod³±czone ale my¶le ¿e nied³ugo ca³o¶æ bêdzie gotowa..:)

Obrazek
Awatar użytkownika
By racepool -  03 gru 2008, 18:30
 -------
#13388
Kolejny etap zakonczony:) drzwi gotowe, zostalo jeszcze pare drobnych elementow, mysle ze do swiat calosc zagra i beda efekty

kilka fotek z montazu

najpierw kilka minut zabawy z zewnetrzna blacha, wygluszenie jej i drzwi
Obrazek

Obrazek

nastepnie drzwi wewnatrz i dystanse

Obrazek

Obrazek

za woofersem Focal Bitumen

Obrazek

Obrazek

i koncowka, gabka uszczelnajaca tapicerke

Obrazek
Awatar użytkownika
By racepool -  25 gru 2008, 0:52
 -------
#13661
Kolejne zmiany w systemie. Powoli chyba zblizam sie do konca :) RM wylecial a na jego miejsce trafil Sony Xes-M1 :D Teraz woofery napedza JL, srednie i tweety Sony a wszystko na 4 specjalnie krojonych zwrotach.

Stacja jak wiecie tez juz u mnie nie gosci..postawilem na dzwiek :) teraz jest Alpine 7906 i chyba narazie ciezko znalesc bedzie cos lepszego..

W planach subowoofer i wzmak do niego ale tu jeszcze mysle i testuje wiec pewnie nie za szybko cos zawita. Do tego bedzie zabudowa bagaznika, plany juz sa ale czasu niestety brak...

po zmianach granie jest zupelnie inne a banan pojawia sie bardzo czesto co mnie oczywiscie niezmiernie cieszy.. :P ale to jeszcze nie koniec... :twisted:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By team-am -  25 gru 2008, 2:42
 łódzkie
#13665
Radyjko wygl±da do¶æ niepozornie ;) Widze ze masz zapal do d³ubania w audio. Powodzenia w dalszych modach ;)
Awatar użytkownika
By racepool -  25 gru 2008, 13:17
 -------
#13667
Rzeczywiscie niepozorne ale sa moze 2 lub 3 alpiny ktore zagraja lepiej. osobiscie testowalem kilkanascie sztuk roznych marek i tylko 7909J wypadlo lepiej ale ciezko ja dorwac w PL.

Ogolnie car audio wciaga chyba rownie silnie jak zabawa z moca wiec pewnie szybko sie to nie skonczy...moze dopiero przy sprzedazy.. :cry: