Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By dziadol -  20 wrz 2015, 19:12
 kujawsko-pomorskie
#193279
Dzięki serdeczne kolego za odpowiedz i nakierowanie....
No własnie nie mam kierownicy multi ale jak piszesz nie jest to wielki problem z odbieraniem połaczenia przyciskiem OK...A nasuwa mi sie jeszcze kilka pytań.
1. Kończenie rozmowy także potwierdzam przyciskiem OK..
2. W navi którą posiadam czyli MFD2 DX z dóżym wyswietlaczem są także po adaptacji ewentualnego modułu http://allegro.pl/modul-sterownik-bluet ... 52377.html opcje odbieranai i wyboru z książki tele...
3. Czy po montażu ewentualnego zestawu nie ma potrzby dodatkowego uchwytu na słuchawke...

Skontaktuje się z kolega @Tajpej i pogadam co i jak...

Scam VCDS pokazuje to
============================================================
Address 77: Telephone Labels: Redir Fail!
Part No: 1K0 035 729 E
Component: CIB PAH HW 202 SW 0308
Coding: 0000364
Shop #: WSC 00000 000 00000
VCID: 2B51039FF1C5

No fault code found.
=================================================================
Czyli wnioskuje że info Labels: Redir Fail!...mówi ze nie ma modułu...

Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
By Krzycho -  20 wrz 2015, 21:30
 małopolskie
#193299
ad1. dokładnie kończysz OK,
ad2. nie
ad3. nie jest potrzebny uchwyt
ad4. zle wnioskujesz, to oznacza ze nie masz w VCDSie opisu do niego a sam moduł jest.

ps.
a Tobie jest potrzebny moduł z antenką + wtyczka z pinami bo resztę okablowania masz.
By dziadol -  21 wrz 2015, 17:25
 kujawsko-pomorskie
#193409
@Krzycho....jesteś wielki...Odpowiedzi konkretne...

Ok wszysko kumam ale z odpowiedzią ad.4 mnie zaskoczyłeś...

Czyli jak scan VCDS'A pokazuje to co wkleiłem i swiadczy o tym, ze jest owy moduł to gdzie go szukać...
Pod siedzeniem pasazera nic nie ma i nie mam pojęcia gdzie go szukać....(z poprzednim włascicielem nie mam kontatku..)....

Z tego co odczytałem to u mnie powinno być takie niby coś...http://allegro.pl/touran-golf-v-03-08r- ... 98041.html

Ale powiedz mi jeszcze....
ps.
a Tobie jest potrzebny moduł z antenką + wtyczka z pinami bo resztę okablowania masz.
Jakieś konkretny przykład...?.. :hmmm:

Bardzo przepraszam ale nie jestem w tym biegły a tyle tego jest na forum i googl'e że się całkowicie zakręciłem...jak domek ślimaka.. :eek:

Pozdro....
Awatar użytkownika
By Krzycho -  21 wrz 2015, 19:54
 małopolskie
#193437
dziadol pisze: Z tego co odczytałem to u mnie powinno być takie niby coś...http://allegro.pl/touran-golf-v-03-08r- ... 98041.html

Ale powiedz mi jeszcze....
ps.
a Tobie jest potrzebny moduł z antenką + wtyczka z pinami bo resztę okablowania masz.
Jakieś konkretny przykład...?.. :hmmm:
tak dokładnie to jest taki moduł i znajduje się on pod fotelem pasażera a dokładnie pod dywanem przy jego prawej szynie...

wtyczka do sterownika BT - 1sztka - 4E0 972 144 - ok 13,00 PLN
piny do w/w wtyczki - 12sztuk - brak, tylko kable serwisowe

co do rozpiski gdzie który kabel przepiąć to muszę poszukać
By dziadol -  25 wrz 2015, 19:54
 kujawsko-pomorskie
#193906
Kurcze przeszukałem pod fotelem pasażera i nie mogę poszukać.....owego stera..
Przy szynie z prawej strony jest jakaś plastikowa zaślepka pod którą jest dóza wtyczka i obok mała...( po stronie kierowcy jest tak samo) Dowtyczki podłaczone są kble które w wtyku meskim idą w strone fotela a żeński idzie pod wyciszeniem w strone pulpitu. Zapewne do podgrzewania foteli ale tyle kabli?...Hmmm fotele nie sa elektryczne, tylko ...jak pisałem grzanie foteli.Jest jeszcze wielka klapa plastikwa pod którą jest tylko wzmacniacz...Nigdzie nie ma innych wolnych kabli ani przeciętej wykładziny aby schować owy sterownik....

Nie mam pojecia gdzie szukać....Od uchwytu kable idą w strone mojego MFD2 DX....Wiem bo podłaczałem sobie AUX'a...

Pozdro...
Awatar użytkownika
By Krzycho -  04 paź 2015, 2:36
 małopolskie
#194975
Pod dywanem przy prawej szynie fotela pasażera


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
By dziadol -  04 paź 2015, 20:35
 kujawsko-pomorskie
#195085
Krzycho pisze:Pod dywanem przy prawej szynie fotela pasażera


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Tak rozumiem...Ale jak napisałem, przeszukałem pod fotelem całe pole...przy szynie także...Zwaliłem fotel zdjałem plastiki przy progu, zdjąłem dywam przeszukałem wygłuszenia (ta niby wata)pod fotelem pasżera oraz przed fotelem ....Nie ma sladu nawet po ewentualnym miejscu gdzie mógł być..Zapewne nawet by był jakiś ślad...Przy prawej szynie jest tylko wtyk z przewodami który idzie do fotela...

Pozdro....
Awatar użytkownika
By Krzycho -  04 paź 2015, 20:41
 małopolskie
#195087
no to nie mam pojęcia gdzie on może być u Ciebie... w golfach w których robiłem zmianę na nowszy moduł zawsze był między czarnym dywanem a filcem właśnie przy prawej szynie... do modułu idą 2 wtyczki chyba 20 pinowe....
By dziadol -  05 paź 2015, 8:06
 kujawsko-pomorskie
#195134
@Krzycho
Dziękuje bardzo za zainteresowanie tematem i bardzo wiele wyjaśnień i cierpliwosci.... :hi:

Widzisz także miałem nadzieje, że odnalezienie BT bedzie proste....
Allee,,,,,,,ale zabiore sie do tego inaczej.....Rozbebesze Gofra na częsci aż znajde....BT :wall:
Zobacze od strony navi, centralki uchwytu itp....dokąd idą kable....

============================================================
Edit...

Więc znalazłem owy BT. Był jak pisałeś przy prawekj szynie pasażera ale od wewnetrznej stronie plasikowej puszki gdzie jest kostka z kablami od fotela...Masakra dojście. Jest podłaczony...Nie wiem czy mam mikrofon ale mam takie coś jak na zdjeciu w konsoli sufitowej zaznaczone strzałka tam gdzie się zapala światła w kabinie....http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4084743

Prosze o dalsze sugestii
Jeśłi modół BT jest podłaczony nie wiem czy do navi MFD2 CDDX czy gdzie indziej...i z wiązku z czym co spraewdzić..
Wiem, ze kable od uchwytu wpięte są w navi...
Nie wiem jak się zabrać za ewentualne kodowanie...


Bardzo prosze o nakierowanie....

@Krzycho :sad: :cry: pliss...

Pozdro....