Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By mario_GolfV1.9TDI -  16 kwie 2012, 13:33
 -------
#69676
Witam, jestem właścicielem Golfa V 1.9TDI z 2005 roku. W moim aucie znajduje się adapter do telefonu (zdjęcie poniżej) i teraz odnośnie tego mam pytanie, czy mogę do niego dokupić odpowiednią słuchawkę lub jakieś urządzenie bluetooth abym mógł sparować z nim telefon bezprzewodowo, telefon inny niż nokia. Na kierownicy wielofunkcyjnej znajdują się przyciski służące do odbierania i zakańczania rozmów więc zdaje mi się, że mam wbudowany jakiś system głośnomówiący z mikrofonem. Znalazłem taką stronę- http://adaptery.top-int.pl/?vw-ii-%287l0%29,24" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; ,z rożnymi adapterami podobnymi do mojego, czy któryś z nich będzie się nadawał? Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi!


Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



słuchawka(ta wyciągana część :wink: ) ma oznaczenie: UHV 7LO 051 435 AS i jest kompatybilna z telefonami NOKIA: 6310(i), 6210, 6110, 6150.
By dziadol -  08 maja 2012, 22:15
 kujawsko-pomorskie
#72067
Dołaczam się do pytania i troszeczke odswierze temat.

Mam takie samo urządzenie co kolega, tylko bez żadnej słuchawki. Dopasować coś czy wymontować?
Aby wymontować to trzeba wewnetrzną tapicerke w schowku rozkręcić..

Panowie ale wolałbym cośz tego skompletować , ale co..??? jak...?? Pomózcie

Pozdro..
Awatar użytkownika
By major -  04 cze 2012, 12:17
 mazowieckie
#74373
Wywal to i zamontuj moduł BT który mozna kupic za 200-300zł. Zmienisz telefon i bedziesz szukał uchwytów których juz w zasadzie nie produkuja, a BT to zawsze BT.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  04 cze 2012, 18:47
 małopolskie
#74399
jak masz pełnego fisa + kierownice multi polecam moduł BT z końcówka ...335B dla kierownicy z 2 słuchawkami a z końcówka ...335D dla kierownicy z jedną słuchawką....
By dziadol -  04 cze 2012, 21:49
 kujawsko-pomorskie
#74416
Krzycho pisze:jak masz pełnego fisa + kierownice multi polecam moduł BT z końcówka ...335B dla kierownicy z 2 słuchawkami a z końcówka ...335D dla kierownicy z jedną słuchawką....
Witam serdecznie i dziekuje za propozycje
Mam pełnego FIS'a lecz nie mam kierownicy multi....Mam także org. Navi z dużym wyświetlaczem gdzie jest przycisk TELE...i to tzw ustrojstwo co kolega w pierwszym poście wkleił fotki...

Czyli najleprzym rozwiązaniem będzie.....????

Pozdro...
Awatar użytkownika
By Krzycho -  04 cze 2012, 22:13
 małopolskie
#74420
no to jak masz naci to możesz zastosować oba moduły :) działają one praktycznie z każdym telefonem a nawet co ciekawe udało mi się sparować z laptopem...
By dziadol -  05 cze 2012, 8:21
 kujawsko-pomorskie
#74462
@Krzycho

Dzięki serdeczne, będe działał i dam znać o efektach... :wink:
Ewentualnie jak bede miał pytanie odnośnie problemów, poprosze jeszcze o pomoc.

Pozdro...
Awatar użytkownika
By major -  14 cze 2012, 18:25
 mazowieckie
#75431
Ten kloc był modny kilka lat temu. Czy warto - jak nie umiesz lutować, i nie masz jak wymienić sterownika to "kloca" wpinasz i gotowe.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 cze 2012, 19:46
 małopolskie
#75435
mario_GolfV1.9TDI pisze:znalazłem coś takiego - http://allegro.pl/orginalny-adapter-blu ... 45689.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; warto kupowac?
a masz instalacje i uchwyt ?? jeżeli tak to za tą cenę wymieniasz moduł na nowszy i zapominasz o sprawie.... a jak masz jeszcze MFA+ i kiere multi to masz radochę...
jak nie masz instalacji to pisz na emaila
By dziadol -  20 wrz 2015, 17:49
 kujawsko-pomorskie
#193270
Witam Panowie po długiej przerwie...

Narazie nic nie robiłem z moim tele...
Więc jak pisałem wcześniej, posiadam radio Navi MFD2 DX CD...
Posiadam także pełnego FIS'a z wielkom wyświetlaczem...
Posiadam jak w pierwszym poście kolegi sam uchwyt na słuchawke, lecz słuchawki nie posiadam..Kierownicy nie posiadam multi...tylko normalną czteroramienną....
Pod fotelem jest moduł (jak wyczytałem bluetooth ) 1-T0 035 530 http://allegro.pl/sterownik-modul-bluet ... 20911.html
Jest on podłaczony kablami.....

Prosze o konkretne propozycje co i jak zamontować ( Cenowo w miare rozsądku) sparować zakodować aby to działało..z innymi telefonami posiadające bluetootha...(samsung)
Prosze koledzy o pomoc bo teraz mam troszeczke czasu i zapału...

Dziękuje i pozdrawiam..
By dziadol -  20 wrz 2015, 18:35
 kujawsko-pomorskie
#193274
Krzycho pisze:1T0035530 - to jest wzmacinacz antenowy a nie moduł BT.
UUUpps....Dzięki serdeczne kolego @Krzycho.....
Faktycznie na linku który podałem modół jest wraz z owym wzmacniaczem...Moja niewiedza....

Dzieki serdeczne, zapewne przed sprzedaża auta gość sprzedał modół został tylko sam uchwyt...

A co byś proponował jaki zestawik aby działał z moim MFD2 DX CD....Najlepiej aby nie przyciągał wzroku potencjalnym włamywaczom aut...i nie wywalili mi szyby aby zwinąć modół zestaw bluetooth...

Za porady bede wdzięczny.....

Przegladałem kilkanaście postów lecz kazdy pisze co inneg, a Ty kolego jeseś bardzo biegły i stanowczy w swoich wypowiedziach co mi się podoba...

Pozdro....
Awatar użytkownika
By Krzycho -  20 wrz 2015, 18:55
 małopolskie
#193277
największa lipa, że nie masz kierownicy multi i nie masz jak odebrać połączenia... tak więc musisz mieć moduł 5P0...335B i połączenie odbierasz przyciskiem ok na prawej manetce (manetka od wycieraczek) tylko nie mam pojęcia czy będzie on współpracować z Twoim telefonem bo to jest stary moduł ale działa z iPhone więc na 90% powinien działać z androidami... kolega Tajpej ma takiego u siebie w aucie