Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By FISHBONE89 -  01 mar 2010, 22:15
 -------
#22192
Mam jeszcze jedno pytanie. Pan od którego kupiłem głośniki ma jeszcze wiązkę kabli od słupka do drzwi. Tylko teraz nie wiem, czy kabli do podłączenia głośników na tył nie ma w ogóle w całym aucie czy są doprowadzone od radia do słupka?
Awatar użytkownika
By Tyson -  29 mar 2010, 20:03
 mazowieckie
#23261
a ja mialem kiedys cordobe vario i kable mialem pociągniete do przestrzeni bagazowej, gdzie mozna bylo zamontowac male elipsy. Ale to bylo kiedys, teraz samochody bardziej konstruują ekonomisci i golfie V na pewno nie ma zadnej kostki w tylnym slupku - pod warunkiem ze nie ma od razu glosnikow :wink:
#27724
Ja już mam to za sobą. Głośniki mają taki sam wymiar jak głośniki z przodu - te największe. Nie wiem ile to jest bo kupiłem na Allegro wymontowane z Golfa V i pasują idealnie. Kabli nie miałem pociągniętych więc elektryk mi je pociągnął za 50 zł.

Co do samych głośników to kupując widziałem na Allegro 2 rodzaje: 4/8 omów. Oba rodzaje były oryginalne z Golfa V.
Problem polega na tym, że w Golf Plus w tylnych drzwiach nie ma miejsca na głośniki te małe-gwizdki. I z tyłu te głośniki grają po prostu jak niskotonowe bez gwizdków.
By stepniak.p -  15 sie 2010, 12:51
 -------
#28811
Witam!

Jak w temacie... chciałbym zamontować głośniki do tyłu...widze tylko że jest kratka w drzwiach na normalny duzy glosnik a nie widze gdzie montuje sie tzw. gwizdki....
By TotenKopf -  15 sie 2010, 13:06
 -------
#28813
Zależy jakie masz boczki. Jeśli pytasz to pewnie masz takie jak na pierwszym zdjęciu a wtedy jak u mnie zostają głośniki od razu z gwizdkami (czy jak zwał tak zwał) ;)
By stepniak.p -  15 sie 2010, 13:20
 -------
#28815
tak jak na pierwszym zdjęciu....

ale tam jest jakies miejsce na ten gwizdek czy to bedzie jakas prowizorka ?
By TotenKopf -  15 sie 2010, 13:53
 -------
#28816
To nie będzie prowizorka. Po prostu zamontuj sobie jakieś rozwiązanie systemowe: głośniki dwudrożne albo od razu trójdrożne.
Na same wysoko- tonowe raczej tam miejsca nie ma ale nie wiem sam dokładnie bo opieram się na opinii faceta, który mi zakładał głośniki.
Ja mam takie rozwiązanie i nie narzekam- na pewno jakość nagłośnienia o niebo lepsza niż bez zamontowanych tylnych głośników.
ObrazekObrazek
By Hardes -  30 sie 2010, 18:03
 -------
#29373
Nie chodzi o rainbow tylko o sposób montażu. Ja do swojego wrzuciłem zestawik JBL-a i wszystko śmiga ładnie i powiem szczerze że po odsłuchaniu Rainbow i JBL to nie czuje za bardzo różnicy. Basik pompuje miękko i wyraźnie, środeczek pięknie gra a tweeterki cykają jak koniki polne na mazurach ;)
Przednie drzwi - trzydrożny system JBL GTO6583C
Tylne drzwi - dwudrożny JBL GTO508C
Wzmacniacz - JBL GT5A604e
i używany Sub - JBL GTO 400W napędzany JBL GTO 2000
Głośnik basowy mam w bagażniku i często go odłączam i powiem szczerze, że dla kogoś, kto nie chce zawalać sobie bagażnika ten zestawik jest wystarczający sam w sobie i subwoofer służy bardziej do napędzania sąsiadom stresu niż przyjemności słuchania.
By haha83 -  31 sie 2010, 19:07
 małopolskie
#29408
Hej
Możecie mi powiedzieć konkretne rozmiary wnęk do tylnich i przednich głośników. Bo chciałbym sobie dokupić do tylnich dzwi, Powiedzcie czy jakieś fajne dwudrożne wejdą w tą wnęke
Co zrobić z przodem ??? Mam radio rcd 300 , i co myślicie o emulatorze zmieniarki - gdzie go zamontować ??
Serdeczne dzięki z góry
By stepniak.p -  25 wrz 2010, 20:23
 -------
#30427
Witam

Chciałbym pociągnąć głośniki do tyłu....

Głośniki już mam (ori vw) i co jeszcze potrzebuje ? Kabel jakiś zwykły głośnikowy wystarczy ? Potrzebne są jeszcze jakieś kostki czy cuś ?



Jak pociągnąć ten kabel....najpierw wyjdę z drzwi...później progami.....i co dalej gdzie go schować ?
Jak to później podłączyć do radia ?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 61