Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By rondell -  31 maja 2011, 7:14
 zachodniopomorskie
#45179
Czy podłączając masę wzmacniacza pod coś zewnętrznego, coś spoza auta nic się nie stanie?

Przypomniała mi się jedna rzecz - co jakiś czas, po wejściu do auta i dotknięcia stacyjki mój Golf lekko kopał mnie prądem. Nie było to coś dużego, ale rzeczywiście raz na jakiś czas potrafił mnie kopnąć prądem. Może to mieć coś wspólnego z tym?
By dziii -  31 maja 2011, 7:56
 wielkopolskie
#45180
no to proponuje podjechać to elektrormechanika i sprawdzić to kopanie prądem bo tak nie powinno być ...

co do wzmacniacza to podłącz + i - wzmacniacza bezpośrednio do aku ....

rondell pisze:Czy podłączając masę wzmacniacza pod coś zewnętrznego, coś spoza auta nic się nie stanie?
tzn się jeżeli podłączysz mase do aku to nic się nie stanie więc spokojnie :)
By rondell -  31 maja 2011, 12:34
 zachodniopomorskie
#45191
dziii pisze:co do wzmacniacza to podłącz + i - wzmacniacza bezpośrednio do aku ....
Już tak próbowałem. Dalej nic.
rondell pisze:Czy podłączając masę wzmacniacza pod coś zewnętrznego, coś spoza auta nic się nie stanie?
dziii pisze:tzn się jeżeli podłączysz mase do aku to nic się nie stanie więc spokojnie :)
Chodziło mi o to, czy jak masę od wzmacniacza podłącze nie do jakiejś blachy w samochodzie, tylko czegoś zewnętrznego, np bramy garażowej, coś, co nie ma nic wspólnego z autem, a zarazem nie jest w jakiś sposób połączone z jakąś elektroniką, czy przypadkiem nic się nie stanie? Bo możliwe, że mam jakieś przebicie na całej budzie auta i gdziekolwiek przyłożę masę w aucie, to będą mi te głośniki brzęczeć? :?
Awatar użytkownika
By fredric -  31 maja 2011, 18:14
 mazowieckie
#45211
To już lepiej sprawdź na innym zasilaniu np zasilacz albo akumulator. Bo jak masa ok to raczej szukałbym przyczyny w sygnałowych kablach. Masz inne radio niż fabryka popatrz może trzeba przy kostce przepiąć kable. Jeżeli masz problemy po zapaleniu świateł to może odepnij w kostce kabel od dimmera co ściemnia wyświetlacz przy radiu po zapaleniu świateł(albo ori zapala podświetlenie).
By rondell -  31 maja 2011, 20:20
 zachodniopomorskie
#45220
dimmer, to może być to
moje radio tego nie obsługuje, więc coś może być na rzeczy

A czy normalnym jest, żeby światła tylne mrugały? Tzn. włączam postojowe, jest ok. Przełączam na mijania i w tym czasie światła mrugną większym natężeniem, ale tylko na ułamek sekundy.
Awatar użytkownika
By fredric -  31 maja 2011, 21:29
 mazowieckie
#45230
Ja na twoim miejscu zrobiłbym tak, wydłubałbym radio i po kolei wypinałbym przewody zasilające.
A jeszcze jeden test zrób, podepnij radio pod zasilacz albo bezpośrednio pod aku.
Tak aby zasilanie do radia było tylko do aku nigdzie indziej, nie przez bezpieczniki i moduły.
By rondell -  01 cze 2011, 17:53
 zachodniopomorskie
#45278
Jest wstępna pierwsza diagnoza.
Kable od lamp tylnych idą prawdopodobnie w tym samym progu, co kable sygnałowe i generują zakłócenia.
W związku z tym albo poprowadzić kable sygnałowe w tunelu środkowym,
Wykonam jednak wcześniej próbę. Wyjmę radio i podłącze je bezpośredno innymi kablami sygnałowymi do wzmacniacza. Jak nie będzie zakłóceń, to jestem w domu :) Jak nie, to kurde nie wiem co dalej?
By dziii -  01 cze 2011, 18:04
 wielkopolskie
#45279
rondell pisze:Jest wstępna pierwsza diagnoza.
Kable od lamp tylnych idą prawdopodobnie w tym samym progu, co kable sygnałowe i generują zakłócenia.
W związku z tym albo poprowadzić kable sygnałowe w tunelu środkowym,
Wykonam jednak wcześniej próbę. Wyjmę radio i podłącze je bezpośrednio innymi kablami sygnałowymi do wzmacniacza. Jak nie będzie zakłóceń, to jestem w domu :) Jak nie, to kurde nie wiem co dalej?
narazie nie kupuj takich kabli bo może się okazać, że nie rozwiążą Twojego problemu :(

Pobaw się trochę połączeniami od radia do wzmacniacza sprawdź czy jak puścisz gdzieś indziej sygnałowe przewody to czy coś się zmienia


A tak po za tym to coś te piąteczki nasze mają bo ja z Cb radiem miałem problem też były zakłócenia ale to całkiem inny temat :) pozdro i wytrwałości
By rondell -  01 cze 2011, 20:21
 zachodniopomorskie
#45284
Kable będę kupował. Są to 4-kanałowe w 1 przewodzie można powiedzieć. Zresztą moje kable nie są najlepszej jakości, dobrze będzie je wymienić.
Dzięki za dużą pomoc chłopaki!
Będę na bieżąco informował o postępach, bo coś widzę, że jest to pierwszy taki przypadek z zakłóceniami u mnie ;)

Edit 1:
Kupiłem te kable.
Wyjąłem radio, odłączyłem teraz te przewody, które są i podłączyłem bezpośrednio nowymi przewodami od razu do aku. Działa. Nie brzęczy. Ciekaw teraz jestem, czy jak położę ten przewód w progu, to też będzie brzęczał? Jeśli tak, to będę kombinował puścić przewód tunelem środkowym.
Póki co jestem w połowie szczęśliwy, że udało mi się znaleźć przyczynę :D

Edit 2:
Dzisiaj podłączyłem nowe kable i wywaliłem poprzednie. Działa!!! :D Jednak dobry kabel, to podstawa. Niech to będzie przestroga dla innych - do naszych aut muszą iść kable dobrze ekranowane, żadnych półśrodków :)
By Mistrz -  10 cze 2011, 14:59
 -------
#45780
Poszukuje zestawu głośników (6) - nie znacie przypadkiem takiego zestawu>?
które pasuje do oryginalnych otworów tak aby nie było trzeba nic przerabiać.
By Mistrz -  13 cze 2011, 21:50
 -------
#45963
Jeszcze nie wiem, bo nie znam się na tym :/ , a z drugiej strony nie chcę wydawać majątku na sprzęt grający bo nie jestem melomanem i nie ***** się w szum liści czy też śpiew słowika. Dlatego założyłem ten temat, żeby Ktoś co się zna pomógł mi, aby w rozsądnej cenie skompletować zestaw :D
By dziii -  13 cze 2011, 22:02
 wielkopolskie
#45966
Mistrz pisze:Jeszcze nie wiem, bo nie znam się na tym :/ , a z drugiej strony nie chcę wydawać majątku na sprzęt grający bo nie jestem melomanem i nie ***** się w szum liści czy też śpiew słowika. Dlatego założyłem ten temat, żeby Ktoś co się zna pomógł mi, aby w rozsądnej cenie skompletować zestaw :D

to nie ma sensu żebyś tyle kasy wydał na same głośniki:P

lepiej zainwestuj w radio :)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 61